Lízinka - část druhá

13. října 2012

Lízinka. Naše první kočička. Byla výjimečná, byla svá, byla dáma. Neměla ráda muže. Nevím proč. Jednou seděla Lízinka na parapetu okna (bydlíme v přízemí), byla jsem svědkem humorné situace. Lízinka sedí, vyhřívá se, když jde okolo pán.

 

 

V tom slyším: "Ty jsi krásná kočička." A pán bezelstně natahuje ruku, že si ji pohladí. "To sis dovolil moc na mě sahat," prská Lízinka a celá se naježí. Pán vyděšeně ucukne a obloukem ji obchází. Já se směji a vykouknu ven. "Já jsem jí nic neudělal, jen jsem si ji chtěl pohladit," dodá omluvně.

 

"Já vím, ale víte, ona nemá ráda muže," říkám a směji se. "Tak to hlídá lépe než pes," odvětí a začíná se smát taky. Lízinka byla opravdu výjimečná kočička. Nikdy neseskočila z okna dolů, aby prozkoumala svět venku (jak to dělá lumpík Matýsek). Když jsem odcházeli z domu, nechávali jsme otevřená okna a nikdy neutekla.

 

Až jednou... Zrovna jsem se vrátili domů, když někdo zvoní. Byl to soused a ptá se: "Máte kočku doma?" "Ano," říkám. "A je to vaše kočka?" "Samozřejmě," odpovím a zírám na něj. Pak se dozvídám, co se stalo za naší nepřítomnosti. Lízinka nešťastnou náhodou spadla dolů a celá vyděšená utekla za roh domu, kde začala usedavě naříkat, protože se bála.

 

Uslyšela ji paní, která bydlí naproti a poznala, že je to kočička, která sedává v okně u nás doma. Zvonila na nás. Pak zkusila souseda. Ten se ji bál chytnout, protože mu dala najevo, že on teda na ni sahat rozhodně nebude. Paní donesla přepravku.

 

Lízinka do ní vklouzla a pak už jen stačilo postavit přepravku na parapet a Lízinka byla opět doma. Jenže sousedovi to nedalo a měl strach, jestli k nám domů nadal úplně cizí kočku. Nedal. Doma to byla zase naše sebevědomá kočička. Zkrátka paní domu.

 

 

 

 

Přidáno: 44 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?