Lůca-začátek a konec jedné kočičí rodinky.

28. září 2010

Vše začalo tím, když jsem sehnala pronájem suterénního bytu jedné kolegyni z mé nové práce, u nás ve čtyřpatrovém domě na Pankráci v Praze. Já měla v tu dobu dva kocourky a ona si přála taky mít nějakou tu číču.

Sedla jsem si tedy k internetu a začala pro ní shánět kotě. Byl zrovna podzim a malá koťata nebyla zrovna k mání, ale našla jsem pani, která hledala nový domov pro dvě kočičky asi sedmiměsíční pro obě společně. Kolegyně souhlasila a tak jsem pro číči zajela dovezla do nového domova? Kolegyně bydlela s přítelem a oba byli z kočiček nadšení. Pojmenovali je Lucinka a Cílinka.

 

Bohužel už bylo moc pozdě, když jsem zjistila, že oba mají záporný vztah k práci. On nepracoval vůbec, ona stále jako nemocná, peněz měli málo, někdy žádné. Kočky jedly ty nejlevnější konzervy, někdy nic. Pro písek jim chodil na dětské pískoviště. Číčy měly z toho suterénního bytu volný výběh na zahradu a tak si obstarávaly potravu samy. Lucinka se jednoho dne z toho toulání nevrátila a Cílinka porodila doma tři koťátka, Kubu, Tondu a Janičku. Když bylo koťatům asi půl roku, vypli páníčkům pro neplacení elektřinu a za další dva měsíce při svíčkách a mytí ve škopku, se páníčkové definitivně vypařili. Kočky tam nechali opuštěné. Byt byl prázdný, okna otevřená tak vlastně o domov zatím úplně nepřišly, jen o páníčky. Já je začala pravidelně a kvalitně krmit. Za čas porodila Cilinka další dvě koťátka, to už venku na zahradě a definitivně a dobrovolně byt opustily. Ani se nedivím, byl celý zablešený. Tak takhle nějak začíná život toulavých koček.

 

Můj přítel udělal Cilce boudičku, aby ji koťátka nenastydla a já je chodila pravidelně kontrolovat, mazlit se s nima později mýt očička a dokrmovat. Dala jsem jim jména po tetě Lucinka a Týna. Celá rodinka se držela pohromadě, později si všichni společně hráli, prostě paráda. Já je milovala. Za další dva měsíce porodila čtyři koťátka i Janička. Všechny vypadaly tak spokojeně a šťastně. Pak se postupně začaly ztrácet. První Kuba,pak Tonda a nakonec máma Cilka. Nevím kam, nebo proč. Prohledala jsem snad celou Pankrác, ale nenašla. Blížila se opět zima, dvě koťátka od Janiny jsem udala a dva kluky jsem si vzala sama domu, to proto, aby venku nezmrzla. Tak tedy zbyly jen tři kočičky. Udělala jsem jim pelíšek ve druhém suterénním bytě, Dala péřovou deku po babičce, aby tu hodně krutou zimu přežily. Spinkaly společně,navzájem se hřály . Byly to skvělé kočičí holky, mazlilky, když jsem šla do práce,velký kus cesty mi dělaly doprovod. Až jednou, když jsem šla opět do práce, tak mě doprovázela jen Týna. Posílala jsem ji domu, dupáním zaháněla, něco jako "jedeš domu" a dup dup. Zůstala sedět a dívala se za mnou jak odcházím. To bylo naposled, co jsem ji viděla. Konec,šmitec,není, proč? Bolí to. Zůstaly jen dvě. V květnu byly obě těhotné, těšila jsem se na koťátka. V tu dobu se nám na zahradu nastěhovala hodně agresivní kočka, která jim dělala ze života peklo, napadala je, ze zahrady vyháněla. Jednou přišla Janinka už bez bříška, ale mimina nikde, prostě nic. Nikdy jsem nezjistila, co se s nima stalo. Pak porodila i Lucka v jejich boudičce a dvě koťátka jsem našla mrtvá. Tak mi jich bylo líto!

 

Netrvalo dlouho a cizí kočka vyhnala Lucku definitivně. Celé léto jsem ji chodila krmit a mazlit ji na konec domovního bloku, tam žila v křoví na cizí zahradě. Janinka byla statečnější,útokům čelila a dokonce porodila tři krásná a zdravá koťátka. Když jsem nemyslela na vyhnanou a opuštěnou Lucinku, tak jsem se z koťátek moc radovala. Každou volnou chvilku jsem s nima byla. Je to asi šest týdnů, kdy se to stalo. Šla jsem ráno na zahradu a máma Janina nikde. Nakrmila jsem koťata, šla domu a vyhlížela jsem Janinu z okna. Nic. Šla jsem ji hledat, až mi někdo řekl, že tam ráno chytl nějakou kočku pes. Hledala jsem ji s hrůzou, že je někde raněná, že potřebuje pomoc. Až odpoledne jsem ji našla. Mrtvou. Byla to skvělá kočička. Byla to moje mazlilka. Koťátka zůstala sama, bez mámy. Na zahradě sama ale zůstat nemohla, na to byla moc malá, já mám doma v 1+1 čtyři kocoury a psa, tak je odnesla jedna slečna z domu, kolegyni z práce.

 

Takhle vlastně začíná i můj příběh, tak se modlím, aby taky takhle neskončil. Zůstala jen jedna. Lůca. Ta zatím stále žila v zahradě na konci bloku. Než Janinka umřela, tak se agresivní kočka odstěhovala do vedlejší zahrady.U nás na zahradě byl klid, tak se Lucka objevovala stále častěji. Až jednou se vrátila a přinesla si dvě malinká černá koťátka. Opět jsem byla ve svém živlu. Mytí očíček, tvarůžek, mazleníčko. Můj přítel jim udělal luxusní boudu, s předsíní a obývákem, zateplenou silným polystyrénem, to aby v zimě nezmrzli. Lucka byla šťastná a já taky, protože už nebyla tak sama. Dokonce se vrátila i agresivní kočka i s koťaty, ale Lůca se jí už dokázala postavit. Bránila si svou rodinku statečně.

 

Byly to obě holčičky jedna byla tak malinká, ta druhá byla zase tak moc podobná mojí Týně. A opět se to stalo. V sobotu jsem byla celý den v práci, ráno dostaly papat (krmím i tu druhou kočku s koťaty), celý den lilo, tak jsem je v noci už nebudila, aby nešly do toho mokra a ráno byla koťata fuč. Lucka tam pobíhala celá promočená. V neděli a v pondělí jsem je hledala, Lucka chodila se mnou a naříkala. Nic. Nevím kam zmizela,co se stalo, jestli žíjí. Chce se mi brečet a brečím, nemůžu spát. Agresivní kočka i s koťaty se během včerejška nastěhovala do Lucčiný boudičky a Lucinku opět vyhnala z ráje. Na zahradu, kde se narodila a žila se svou skvělou rodinkou už nesmí. Dřív, když jsem se podívala z okna a viděla spokojenou rodinku s koťátky, hned byl ten den hezčí. Teď je pořád vyhlížím, ale venku jen prší.

 

Přidáno: 75 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?