Lupy v srsti kočky

11. září 2015

Možná jste viděli americký film Evoluce o přemnožení jistých příšer, které se daly zničit jedině šamponem Head&Shoulders a to v nemalé dávce. Na svou kočku jej ale rozhodně raději nepoužívejte! Když už, tak kvalitní kočičí šampon. Máme pro vás tipy a rady co dělat, když má kočka lupy.

Proč má kočka lupy?

Základem každého neduhu je vždy zjistit, jak vznikl. Vaše kočka pravděpodobně neměla lupy odjakživa a něco jejich vznik vyvolalo. Mnohdy je vznik lupů podmiňován napadením bakteriemi či parazity. V takovém případě jsou lupy malé, ulpívající na kůži. Naopak velké lupy obvykle způsobuje stres. Dalšími příčinami může být změna skladby stravy, hormonální změny, nadváha, suchá pokožka či špatně fungující játra. Kromě sestavení si vlastního seznamu, o jakého spouštěče mohlo asi tak jít, vám nejefektivněji poradí váš veterinář.

 

I kočky mohou mít alergie

Světe div se, i kočka může mít alergii. A dokonce i na totéž, na co mohou být alergičtí lidé. V takovém případě se lupy objeví náhle a nelze se jich lehce zbavit. Alergie může být způsobena změnou stravy či prostředí a je třeba nasadit zcela odlišné medikamenty, než na obyčejné lupy.

 

Co u kočky na lupy zabere

Jak již bylo zmíněno, běžný lidský šampon není zrovna tím nejvhodnějším. Důležitý je vyvážený jídelníček – zaměřený na nenasycené mastné kyseliny a kvalitní, hydratační šampon. Jako doplněk stravy můžete také své kočce podávat vše, co obsahuje rybí tuk a Omega3 mastné kyseliny. Ve výjimečných případech jde o reakci na změnu teploty a do pár měsíců lupy zmizí samy. V každém případě by příčinu vzniku lupů měl určit váš veterinář, aby byla léčba účinná.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?