Má kočka pít mléko?

25. listopadu 2008

Chutná vaší kočičce mléko? Samozřejmě že ano, každá kočka má mlíčko ráda a je šťastná, když jí její pán čas od času mističku mlíčka dopřeje. Je ale v pořádku, když po jeho požití trpí průjmem? Odpověď zní ne, v pořádku to rozhodně není, chyba však není ve vaší kočičce. V čem tedy?

Přesto, že je kočka savec a savcům by mělo mléko dělat dobře, u koček to není tak úplně pravda. Mléko kočkám velmi chutná, ale v jejich těle chybí enzymy, které zpracovávají laktózu obsaženou v mléce a působením žaludečních šťáv se tak mléko v žaludku srazí a stane se nestravitelným. To způsobuje řídkou a silně zapáchající stolici, některé kočky mohou po požití mléka trpět i bolestmi bříška.

 

Kočky jsou schopné strávit jogurty nebo kyselé mléko (Pozor! Kyselé mléko není mléko zkyslé, kočkám nepodávejte staré nahořklé zkyslé mléko, kromě průjmu by se micinky mohly nakazit z nezdravých bakterií, které ve zkaženém mléku jsou. Kyselým mlékem se rozumí zákysy a acidofilní mléko.).

 

Pokud své micince chcete trošku dobrého čerstvého mlíčka dopřát, pořiďte jí speciálně upravené mléko, které je běžně k dostání ve zverimexech nebo internetových obchodech, zabývajících se krmivy a chovatelskými potřebami.

 

Pro kočku jsou vitamíny a minerály obsažené v mléce zdravé, do potravy se ale mají přidávat jiným způsobem než podáváním mléka. Tím, že kočka není schopná mléko jako takové strávit, nedaří se jí ani vzít si z něj potřebné živiny.

 

Běžná strava kočky se dá jednoduše složit z granulí, masových konzerv a vody. Když čas od času obohatíte její jídelníček o kousek ryby, syrového vajíčka nebo trošky jogurtu, nebude se vaše kočka vůbec zlobit.

 

Více o stravě kočky: „Jak a čím krmit kočku?" a „Kočka - přirozený masožravec".

 

Autorka: Nikol Horáková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?