Má váš pes zdravé oči?

1. listopadu 2012

Dospělý člověk ve chvíli, kdy začne špatně vidět nebo má zarudlé oko, zamíří k lékaři. Co když se ale to samé stane jeho pejskovi nebo kočce?

Zarudlé oko může znamenat cokoliv od triviální záležitosti až po závažné onemocnění. Vždy je lepší raději navštívit veterináře a ujistit se, o jak závažný problém se jedná. Možná máte obavy, co vás u veterináře čeká a jaké asi budou výdaje.

 

Člověk ze zkušenosti ví, že samotné vyšetření očí u lékaře není nic složitého a že je bezbolestné. Co ale čeká Vaše zvířecího miláčka v ordinaci veterinárního lékaře?

 

MVDr. Jiří Beránek, odborník na psí oftalmologii, vysvětluje: „Dříve bylo vyšetření očí poměrně složitým úkonem zejména u nekooperujících pacientů. Naštěstí doba pokročila a dnes už samotné vyšetření očí netrvá déle než pár minut a jedná se o běžnou záležitost.“

 

Lékař zamíří speciální přístroj na oko zvířete, zmáčkne tlačítko a v tu chvíli přístroj sám změří tzv. nitrooční tlak, podle nějž veterinář dokáže určit diagnózu. Celé vyšetření stojí cca 100-200 Kč, jedná se tedy o poměrně přijatelnou investici do zdraví vašeho čtyřnohého přítele.

 

hafioci2.jpg

 

MVDr. Beránek doporučuje zaměřit se na prevenci: „Nikdy nezapomínejte na denní péči o psí a kočičí oči: odstraňujte ospalky, čistěte srst přesahující do očí a při příchodu z prašného prostředí vypláchněte oči desinfekčním roztokem na ošetření spojivky.“

V rámci tzv. roadshow „Zdravé psí oči“ můžete navštívit veterinární oční poradnu na následujících mezinárodních výstavách psů: 3. 11. – Praha Letňany, 11-16 hod.

Zde Vám tým odborníků poskytne základní informace o problematice očí u psů a zdarma můžete svému pejskovi nechat změřit nitrooční tlak. Pečujte o zrak Vašich zvířat stejně dobře jako o ten svůj.

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?