Malí psi, velké rozdíly

30. července 2012

Malá plemena psů do 10 kg v dospělosti jsou čím dál tím oblíbenější. Dobře se přizpůsobují různým životním stylům i životu ve městech. V České republice zaujímají až 49 % z celkové populace kolem 2,3 milionů psů.

Citlivé období růstu

U psů malých plemen probíhá nejintenzivnější růst v prvních šesti měsících života. Tato fáze vyžaduje výživu, která poskytuje vysoký přísun energie a podporu při vývoji přirozené obranyschopnosti. Ve věku 10 měsíců váží malý pes dvacetinásobek své hmotnosti při narození.

 

Jack Russell Teriér

Zubní hygiena a pes

Malé granule přizpůsobené drobným čelistem napomáhají prevenci onemocnění zubů a dásní. Malá plemena psů jsou obzvlášť náchylná k tvorbě plaku a zubního kamene. Jedním z řešení je zpomalit tvorbu plaku pomocí výživy. Polyfosfát sodný zabraňuje ukládání vápníku na zubech a struktura granule navíc mechanicky obrušuje chrup.

 

Tip: Čištění zubů kartáčkem pro psy zamezuje tvorbu zubního plaku a používání hraček na kousání také přispívá k hygieně chrupu.


Dlouhověkost

I když vzhledem působí křehce, jsou malá plemena psů velmi odolná a dožívají se věku nad 15 let. Období dospělosti je dlouhé (do 8 let).  První příznaky stárnutí lze pozorovat od osmého roku a přizpůsobením výživy můžeme přispět k pohodě staršího psa.

 

Řada krmiv Royal Canin MINI nabízí vhodná nutriční řešení pro psy do 10 kg v dospělosti.  Zároveň pomáhá v každém věku snižovat tvorbu zubního kamene díky účinným látkám, které vážou vápník obsažený ve slinách.

Royal Canin Mini

 

Velmi malí psi

Také popularita psů velmi malých plemen, vážících v dospělosti méně než 4 kg (například: králičí jezevčík, papillon, japan chin, italský chrtík, čivava nebo čínský chocholatý pes), stále narůstá. Jejich majitelé je zahrnují starostlivou péčí, kterou tito nároční jedinci vyžadují.

 

Dobré trávení

Sklon k zácpě je u velmi malých psů často podpořen nedostatečnou aktivitou. Proto potřebují výživu, která garantuje optimální trávení, podporuje vyváženou střevní flóru a omezuje potíže s pohyblivostí střev. Vysoce stravitelné krmivo zlepšuje citlivý proces zažívání. Kombinace vysoce stravitelných proteinů, fruktooligosacharidů (FOS) a mannooligosacharidů (MOS), EPA-DHA, dužiny řepy a psyllia přispívá ke zdraví trávicího traktu.

 

Tip: Pamlsky a zbytky od stolu narušují již tak křehkou rovnováhu trávicího ústrojí a nedostatek pohybu zpomaluje pohyby střeva.

 

Precizní nutriční program Royal Canin X-SMALL Junior, Adult a Mature+8 přináší možnost uspokojit velké požadavky velmi malých psů v každé životní fázi, od štěňat po stárnoucí psy.

 

Energie  a chutnost

Velmi malá plemena psů jsou citlivá na chlad a spálí poměrně více energie než velká plemena. Zároveň jsou ale vybíravá a náročná na chutnost krmiva. Pro kontrolu příjmu energie malých psů je nutný koncentrovaný obsah energie v krmivu.

 

Tip: Vyhněte se pamlskům a častým změnám krmiva, aby se Váš pes nestal ještě vybíravějším.


PapillonKrmivo pro papillony

 

 

Více informací najdete na www.royalcanin.cz.

Royal Canin

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?