Malý - velký teriér

13. prosince 2010

K sepsání tohoto článku mě vedly události posledních tří dní..

 

Začalo to běžnou ranní procházkou, venku pod nulou, chodníky namrzlé. Již jsme se se Spikym vraceli domů, když tu naráz se paní, která podklouzla, vysmeklo velké černé psisko. Vrhlo se za Spikem a ten se tak splašil, že utekl neznámo kam. Dva kolemjdoucí nám naznačili směr, kterým malého jorkšírka viděli běžet.
Od devíti od rána do pěti odpoledne po něm pátral celý tým mých přátel. Soused jezdil na kole, další přátelé procházeli naše obvyklé trasy a místa, kam by se mohl schovat. Ovšem marně.

 

Spikouškovi jsme před vchod nachystali hračky, deku, granulky, kdyby se náhodou vrátil. Celé město jsme ověsili letáčky s jeho obrázkem a popisem situace. Během dne jsem rozjela pátrací akci. Zalarmovali jsme policii, útulky, veterináře, psí salóny, mnohé organizace se zájmem o psa v nouzi. Vyvěsili jsme inzeráty, telefonovali, kam se dalo. Cítila jsem vlnu solidarity ze všech stran.. V neposlední řadě jsem založila skupinu na facebooku, kde ihned reagovalo spoustu známých i neznámých tváří - všichni s cílem pomoci při hledání a popřípadě dohledat mého jorkšírka.

 

Sobota byla proplakaná, nedělní stres byl ještě větší. Pořád jsme doufali, že se začátkem pracovního týdne se ozve někdo, kdo jej má doma v teple.. Jenom, aby nebyl někde na mrazu..  JENŽE!!! Do pozdního pondělního odpoledne stále nic.. Spiky, jako by se do země propadl.

 

Okolo čtvrté hodiny se na telefonu mé maminky objevilo neznámé číslo. Spiky nalezen!!! Pár minut před telefonátem odchycen kilometr a půl od domova. Promáčený, promrzlý, smradlavý a zacuchaný.. Krčil se ve křoví, když jej jeho zachránce bral k sobě. Natolik byl vystrašený. Veterinář zkonstatoval podchlazení, zapařeniny, úbytek váhy, ale nic vážného.

 

Kdo by byl věřil tomu, že ani ne dvou a půl kilový pejsek přežije ve sněhu při třech až šesti stupních pod nulou tři dny venku??? Je to zázrak a důkaz toho, že jorkšír je šelma, teriér, bojovník a ne žádný pelíškový mazánek.

 

Tímto článkem bych zároveň chtěla poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do hledání Spikyho - ať reálně či virtuálně. Moc děkuji za oporu!!!

 

Přidáno: 60 bodů

 

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?