Manuál majitele psa II. díl - Jak na staršího psa

24. září 2013

Žádný pes nezůstane celý svůj život hravým štěnětem a je to právě stáří, kdy je třeba, aby se chovatel zcela přizpůsobil věku a zdravotnímu stavu svého psa. Pokud se tedy již na Vašem pejskovi začínají projevovat první známky stárnutí, je dobré se včas připravit na mnohé změny, které nás čekají.

Nutná výbava pro staré psy

Starý pes se ve svých nárocích často podobá štěněti, a tak stejně jako jste kupovali speciální granule pro své štěně, je nyní třeba začít se v obchodě poohlížet pro krmení určené seniorům. Tyto granule jsou obvykle lehce stravitelné, snižují riziko obezity a obsahují také složky, zlepšující stav kloubů. Pro kloubní aparát existuje na trhu rovněž celá řada doplňků stravy, které je možné pejskovi přidávat do krmení. Krmivem to však nekončí, u stárnoucího psa se snižuje jeho přirozená imunita a je tedy dobré se pejskovi postarat o kvalitní pelech, abyste předešli nachlazení. Zatímco mladý pes mohl spávat na chodbě a stačila mu pouhá deka, u staršího psa je třeba zajistit pelech, který je dostatečně měkký, pes z něho bez problémů může vylézt a především mu poskytuje dostatek tepla.

 

Jak pečovat o starého psa

Největší položku ve Vašem rozpočtu zaujme v péči o staršího psa veterinář. Připravte se, že se starším psem se návštěvy u veterináře stanou čím dál častější, neboť je nutné pravidelně kontrolovat zdravotní stav psa. Veterinář by měl psovi odebírat krev, ze které zjistí v jakém stavu a kondici se pejsek nachází, jak jsou na tom jednotlivé orgány, atd. U starších psů se mnohdy vyskytují různá onemocnění, je dobré si tedy pozorně všímat jakýchkoli změn a vše veterináři včas hlásit.

 

Příprava na pejskův odchod

Zřejmě neexistuje rada, jak se na pejskův odchod připravit psychicky, neboť pes se stal jedním z členů Vaší rodiny a je velmi těžké říci, kdy již není na místě jeho život prodlužovat. Každý majitel psa si přeje, aby s ním jeho čtyřnohý mazlíček byl co nejdéle, ale v žádném případě by pes neměl jenom přežívat. Pokud se již Váš pes netěší na procházky, má výrazné problémy s chůzí, stává se apatický apod., zamyslete se, zda je nutné jeho trápení prodlužovat, či zda by nebylo lepší nechat pejska uspat. S odstupem času by se totiž mohlo stát, že si budete vyčítat, že jste mu nedopřáli důstojný odchod.

 

Pes nám po celý svůj život přinášel mnoho radosti. Ve stáří je tedy na nás, abychom se zachovali zodpovědně a zajistili mu nejen příjemné stáří, ale také důstojný odchod.

 

Autorka: Tereza Zacharová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?