Markus - kůň, který zklamal

14. srpna 2012

Chtěla bych vám povyprávět takový mini příběh o koni, který zklamal. Už je to tři roky, co mi přišla sms od trenérky, že se narodil strakatý kluk jménem Markus. Ihned jsem tenkrát vyrazila se na to koňský miminko podívat, šla jsem opatrně k boxu, aby se mě nepolekal, ale on byl úplně nebojácný.

 

 

Hned ke mě přiklusal a chtěla pořád drbat a drbat a to byl na světě ani né tři hodiny. Už tenkrát jsem všichni říkali, že tohle bude úžasný kůň. Jak roky plynuly, Markus byl čím dál tím více mazlivější, oddanější, každý ho měl rád. Tedy až do doby, kdy přišel čas obsednutí.

 

Když jsme ho poprvé vzali na lonž, tak se ten nejlepší kůň na světě proměnil v něco, co se ani z malilinkaté části nebodobalo tomu hodnému milujícímu koníkovi. Sice se na lonži naučil velice rychle, avšak jak se po něm začalo něco chtít víc - nosit sedlo, cval na lonži, začal kolem sebe kopat, ale ne z bujnosti, nýbrž jako útok proti lidem.

 

Ten moment, kdy jsem viděla, že ON zle kope po lidech, mě obrovsky zklamal a nejen mě. Nikdo už k němu nemá takový vztah jako kdysi, nikdy to už nebude ten náš malý miláček Markus.

 

Bohužel z nedostatku času a jeho povaze se trenérka rozhodla ho prodat někomu, kdo se mu bude řádně věnovat, někomu, kdo mu ukáže kdo je pán a bude s ním pracovat. Vím, že jednou bude jezdit westernové závody, vím že jeho nový majitel s ním udělá zázrak. A já mu přeji hodně štěstí.

 

 

 

 

Přidáno: 32 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?