Mazel

9. března 2011

Jednoho dne mi zavolala kamarádka Jana,že si pojede pro nové koťátko -kocourka s PP,zda-li bych s ní nejela,abych se u ní zastavila na návštěvě. Navečer jsem se u ní stavila a měla v místnosti nachystané všelijaké věcičky od wc záchodku,škrabadlo,pelíšek,hračky ,vábničky,míčky ,stelivo ,různá krmiva pro koťata,pamlsky a mnoho dalších věciček pro toho drobečka .

Pak mi líčila,že kotě s PP bude na mazlíka,jelikož je levnější, akoráte má podmínku od chovatele ,že musí v určitém měsíci kastrovat a to z důvodu,že by se mohl mroukat atd.
Druhý den jsme jeli pro kotě-kocourka s PP, byl hezoučký,krásně semišový k pomazlení.Dostala od chovatele granulky ,kupní smlouvu,původ a očkovací průkaz,doklad o uhrazení částky.
Neuplynul týden , museli jsme s kocourkem odjet narychlo k veterináři ,jelikož začal pšíkat a bylo i vidět,že mu není dobře.
Dostal ATB injekčně a nějaké vitamínky na posilněnou.
Kocourek se zotavil .
Ani jedna jsme neměly potuchu ,jaký je rozdíl mezi mazlem a do chovu!!!
TAK JSME SE DOMLUVILY,ŽE PO TOM ZAPÁTRÁM A ZJISTÍM JÍ CO NEJVÍCE INFORMACÍ!
Sehnala jsem na doporučení od dalších známých zkušeného veterináře,který má odborné znalosti ohledně kočiček .
Objednala jsem Janičce termín návštěvy s 5 měsíčním kocourkem.Veterinář ho vyšetřil a konstatoval,,Váš kocourek má prozatím skryté vady,které nejsou pro laiky na první pohled viditelné ,barva,srst a předkus."Veterinář byl tak hodný,že nám všechno vysvětlil ,že koťata i když mají jakékoliv vady dostanou sice PP ,ale jsou vyřazení z chovu,což byl náš případ!!A nejsou určení na výstavy!
Janička z toho byla v rozpacích a řekla mi mám svého Drobečka moc ráda .Hold nebude výstavní ,ale patří ke mně ,mám ho moc ráda.
Uplynul čas ,přišla ke mně navečer celá uplakaná nemám Drobečka zemřel mi v noci i přesto,že jsem s ním jela rychle k veterináři,bylo pozdě.
Bylo mi Janičky moc v té chvíli líto nejen kvůli tomu,že jí kocourek přišel na velké peníze(šetřila si na něj 1/2 roku,ale ta ztráta kocourka byla pro ní nevyčíselná škoda i když chovatel jí nabízel jiné kotě ,odmítla.

Uplynul dlouhý čas , my si pořídily kočičku ze štětinkama s delší srstí a později stejného kocourka nakonec měly naše kočičky první vrh 3 koťátka .
Janička ,když seděla , vyskočilo na ni kotě- kočička a mazlilo se ,že Jani k nám začala docházet denně pohrát si .Až jí to jednoho dne nedalo .A řekla mi vím,že máte moc rádi své kočičky ,že se nejen o ně dobře staráte ,mají očkování nejen to základní,ale i rozšířené ,odčervení .Oblíbila jsem si Vaše koťátko želvinku .
Janičko ráda Ti dám ,ale nikdy kotě nesmí skončit na ulici nebo v útulku jenom proto,že není s PP .Pokud jí máš ráda ,tak je Tvoje .

A závěrem ,každý by si mohl pomyslet,že kočička bez PP nemá možnost výstavy,tak naštěstí i pro tyto kočičky je soutěž,, Kočička roku"!!!

 

Přidáno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?