Mezinárodní den zvířat je tady

3. října 2019

Mazlíčci jsou pro mnohé z nás právoplatnými členy rodiny. A také oni slaví svůj svátek, a to každoročně 4. října. Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů. Oslavte tento den spolu s námi a všemi zvířátky.

Svátek se slaví již od roku 1931 na počest Sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat. Svatý František z Assisi byl asketický mnich, zakladatel františkánského řádu a mystik, který zasvětil svůj život péči o nemocná zvířata. Žil v letech 1181 až 1226 a již za svého života byl známý svou láskou ke zvířatům. Zvířata považoval za své bratry a sestry, věřil, že mají duši. Proslul zejména péčí o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Podle některých pověr prý dokázal se zvířaty mluvit.

Právě v tento den bychom měli naplno projevit svou lásku ke zvířatům a udělat něco pro své mazlíčky. Věnujte jim svůj čas, zahrajte si společně s balónkem, nebo je třeba vezměte na dlouhou procházku přírodou. Zajisté potěší i hračka, nebo chutný pamlsek.

Je také dobré si uvědomit, jak důležitou roli mazlíčci v našem životě mají. Pejsci, kočičky, křečci, králíčci, papoušci, rybičky, ježci, fretky a další zvířátka mají jednu věc společnou. Aby byl jejich život zdravý a šťastný, potřebují nejen lásku, ale také zodpovědný přístup svých páníčků. Měli bychom dbát na jejich zdravé stravování, dát jim dostatečný prostor pro jejich přirozené aktivity a věnovat jim každý den alespoň část svého času - tehdy budou nejšťastnější.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Tipy na dárky pro mazlíčky

Psi zbožňují hračky! Ať už jsou to plyšáci, pískací potvůrky nebo třeba plnící hračky. Hračka plná šťavnaté konzervy, nebo křupavých pamlsků psa ještě více motivuje ke hře a navíc podpoří psychiku psa. Skvělým tipem na dárek je proto jednoznačně plnící hračka KONG, ktorá se pyšní také tím, že zabaví i ty nejurputnější kousače. 

Nezapomeňte ale ani na své kočičí svěřence, které víc, než pískací hračku ocení něco dobrého na zub. Stačí kousek šťavnaté konzervy a vaši miláčci se budou oblizovat až za ušima. Když už, tak proč jim nedopřát kvalitu v podobě 100 % masové kapsičky s lahodným kuřetem?

Hello Sandy si pro vás letos připravilo pár tipů, jak své miláčky potěšit a oslavit tak Mezinárodní den zvířat. Navíc uplatněním kódu MILUJEMEMAZLICKY získáte slevu 11 % na celý váš nákup! Slevu můžete uplatnit do 11. 10.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?