Mezinárodní den zvířat ve znamení koně

4. října 2013

Říjen pro nás „koňáky“ není jen měsícem dostihů Velké Pardubické. Ačkoliv se tento vrchol steeplechase běží letos 13. října, paradoxně právě 4. října by měly být předběžně známy výsledky startovací listiny. A to je právě den, kdy můžete se svým koněm (nebo bez něj) oslavit nejen zveřejněný nástin startovního pole 123. Velké Pardubické, ale také Mezinárodní den zvířat!

V tento den totiž opustil náš svět dobrosrdečný František z Assisi, neúnavný pečovatel a zachránce zvířat, a již téměř sto let se od té doby slaví Mezinárodní svátek zvířat. Nabízí se jedinečná možnost jak uctít jedinečnost vašeho koně (či koní) a je se rozhodně na co přijít podívat!

 

Kde si s koněm vyhodit z kopýtka?

Máte-li soutěživého ducha a alespoň trochu poslušného koně, můžete den zvířat zajít oslavit rovnou na Skokové soustředění do města Svinčice u Mostu. Koná se tam soustředění s manažerem skokové komise, Petrem Švecem. Za cenu téměř 3000,- dostanete vy i váš kůň luxusní ubytování a cenné rady. Pokud se necítíte (vy nebo vaše peněženka) na vlastní skokovou lekci, zajděte se jen tak zrelaxovat podíváním na skokové závody. V tento den se konají hned dva – jeden v Suché a druhý v Doloplazech u Olomouce, vstupné se neplatí.

 

V Lysé n. Labem bude v těchto dnech (3. - 6. 10.) k vidění již tradiční zemědělská výstava, kde se sjedou nejen zahrádkáři a pěstitelé, ale i chovatelé. K zakoupení zde bude nespočet vylepšení do výbavy nejen pro vašeho koně a zdarma si zde také netradičně můžete nechat změřit krevní tlak a hladinu cukru.

 

Bydlíte-li blízko hranic s Německem, nenechte si rozhodně ujít výstavu Welsch pony ve městě Burgkunstadt. Jedná se o pokračovací výstavu letního kola, takže k vidění budou už jen šampióni! A pokud máte zvídavé děti, rozhodně vyrazte v sobotu 5. října do některé z českých zoo. Naprostá většina zoologických zahrad v rámci oslav zvířat připravila soutěže a program pro děti a koníci na vás v dětských koutcích čekají i zde.

 

Ať vám koně jdou

A i kdybyste se rozhodli raději zůstat doma a oslavit den zvířat hezky koňsky doma, se svým koněm, rozhodně nic nezkazíte. Blahodárná chvilka pomazlení s tak ušlechtilým stvořením, dotek jemné sametové srsti a pohled do hlubokých jiskrných očí je tou nejlepší variantou, jak vyjádřit svému milovanému koni, že je pro vás tím jediným a navždy bude. Nejen ve sváteční den.

 

Autorka: Magdalena Hegerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?