Míčkové šílenství psů

19. září 2014

Jsou psi, kteří si mohou ocas ukroutit a postaví se na hlavu, jen abyste jim míček hodili. Brzy vám však dochází energie i nápady, kam a jak ještě míček hodit. Alias pojďte proniknout do míčkového šílenství!

Který míč pro psy je ten nejlepší?

Malý, velký, pískací, gumový, pěnový, měkký, tvrdý… Míčky jsou psy natolik milovány, že se vyrábějí dnes v desítkách variant. Lze sehnat i míčky speciálního tvaru, při jejichž kousání si pes čistí zuby. Také skákací míčky, které při dopadu světélkují nebo pro vytrvalé psí ničitele se na trhu objevila míčková novinka, vyráběná v USA, která je z kosmického materiálu a je prakticky nezničitelná. Stačí zabloudit do zverimexu nebo na internet a okamžitě se na vás rozkutálí tolik variant, že si váš pes nebude umět vybrat!

 

Proč pes miluje právě míčky?

Míčky si psi oblíbili především proto, že podporují jejich přirozený, lovecký pud. Štěňata tyto hračky milují, protože tak úžasně skáčou a pořád někam utíkají. Posléze hraje při hře hlavní roli chuť lovit a hrát si. Míček je snadno dostihnutelný, pro úchop do čelistí perfektně tvarovaný a nikdy se neunaví (pokud se neunaví páníček!). A pokud umí navíc i pískat, stává se naprosto geniální hračkou na dlouhé večery!

 

Jak naučit psa správně aportovat míčky?

Principem naučení aportu je přesvědčit psa, že sám si s míčkem nevyhraje a je lepší, když vám jej vrátí a ještě za to dostane odměnu. Začínáme mírným provokováním a přetahováním se se psem, když má míček v tlamě. Pak o hračku ztratíme zájem, a když ji pustí, hodíme ji o 2-3 m dál. Většina psů se pro hračku vrhne, a pokud ne, musíme se více věnovat fázi hraní si a přetahování se o míček. Je dobré trénovat na dlouhém vodítku, aby pes s hračkou neodbíhal kdovíkam. Za přinesení ihned nabídneme odměnu, což podnítí psa míček nejen znovu přinést, ale i upustit.

 

Aby vás ruce nebolely

Samozřejmě aktivních psů je převaha a páníčky by brzy bolely ruce. Obzvláště někteří psi jsou do nošení míčků tak zamilovaní, že jsou tyto hračky využívány při výcviku poslušnosti místo odměňování pamlsky. K míčkům se dnes vyrábí také speciální vrhače (vypadají jako naběračka na zmrzlinu s pružinkou) nebo míčky na gumě, pro případ, že pes už na aportování nemá chuť. Existuje jen hrstka psů, kteří na míčky téměř nereagují – pro ně jsou tu míčky s ukrytými pamlsky vevnitř nebo se zábavnou rolničkou ve středu. Fantazii se meze nekladou a jak pro psy, tak pro páníčky jde o nejlepší zábavu na světě! Váš pes vás bude milovat!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?