Minipohádka o copaté holčičce

12. června 2011

Malá copatá holčička šla s maminkou kolem cizí zahrádky. Najednou za plotem něco zašustilo a vykoukla černá hlavička odrostlého štěněte německého ovčáka. ,,Bože, ty jsi krásný", zvolala holčička. Vyškubla se mamince a přes plot se mazlila s pejskem. Oba měli velkou radost.

 

 

Pejsek tady bydlel se starým pánem a s tím moc legrace nebylo. Holčičce se ani trochu nechtělo odejít, tolik se jí pejsek líbil. Ale pán neviděl rád, když si někdo jeho psa hladil, většinu času musel být tedy zavřený na dvorku.

 

Holčička ještě několikrát k zahrádce zaběhla. Někdy se jí poštěstilo psíka pohladit. Jak pes rostl, stával se psem zlým. Na všechny kolem štěkal a vrčel i na holčičku. To ho naučil jeho pán-nevěřit lidem a nečekat od nich nic dobrého. Maminka zakázala holčičce chodit za pejskem, bála se o ni, nechtěla, aby ji pokousal. Holčička byla smutná, ale co naplat, musela poslechnout. Pán už psa na zahradu nepouštěl, každý se ho bál.

 

Později si holčička uvědomila, že ovčák nebyl zlý, jen osamělý, smutný a nešťastný, neznal nic jiného než dvůr. Právě tento pes způsobil, že láska ke krásným zvířatům s moudrým pohledem se holčičce usadila hluboko v srdíčku a tam už zůstala.

 

Celý další život pořád a všude obdivovala ,,ovčounky", hltala všechny filmy, kde se ovčák jen mihl. Čekala, až přijde čas, kdy i ona bude takového nádherného psa mít. Už tehdy věděla, že to nebude jen pes, ale její druhé já. V uších jí zazněla slova lišky z Malého prince od Antonia de Saint-Exupéryho:,, Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal".

 

Uteklo hodně let, černý ovčák už byl v psím nebi, holčička už dávno nebyla copatá, ani její holčička už copánky nenosila. A tehdy přišel čas, kdy si řekla: ,,Teď, teď je konečně ta chvíle, kdy i já ho budu mít"!

 

Když si odnášela to chlupaté, vrtící se klubko domů, vzpomněla si na černého, nešťastného pejska. Její pes bude mít jiný život-veselý a plný lásky. Nikdy nedopustí, aby v jeho očích viděla smutek nebo strach.

 

A pokud vím, zatím se jí to daří plnit. Z malého štěňátka vyrostl statný pes a poznává vše, co kdysi ten černý hafík neměl: volnost, lásku, toulání přírodou, hry s psími kamarády, taky to že lidská ruka je tu, aby ho pohladila-hodila míček-podala plnou misku-to že na světě je přece hrozně fajn. Lásku, kterou dostává, své paničce vrchovatě vrací.

 

Tak a tady by měl být konec pohádky, ale není. Pohádka pro ně pokračuje dál.........

 

 

 

 

 

Přidáno: 64 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?