Mizí vám špinavé prádlo? Máte psa fetišistu!

16. prosince 2013

Některé věci, které psi dělají, se z lidského hlediska mohou jevit jako nechutné a trochu úchylné. Ale podle psa jsou naprosto v pořádku. Psi takové věci většinou nedělají ze stejných pohnutek jako lidé a nesou pro ně naprosto jiný význam. Tudíž pes, který se nám jeví jako fetišista, se vlastně chce cítit členem smečky a překrývá svůj pach pachem nadřízeného jedince.

Mizí vám špinavé prádlo? Může za to pes!

Mizí vám záhadně špinavé prádlo z koše? Zkuste se podívat do oblíbené skrýše vašeho psa nebo do jeho pelíšku. Pokud váš pes zůstává po určitou dobu doma sám, může si tak zařizovat své zázemí, aby se cítil v bezpečí a pod ochranou. Majitelům bývá doporučováno, aby psovi nechávali v pelíšku nějaké použité a jím načichlé prádlo. Pes tak lépe snáší odloučení. Jak je vidno, psi se dokáží zařídit i sami.

 

Co psům voní nejvíc a proč

Nejvíc ovšem „voní“ spodní prádlo, popřípadě tílka či upnutá trika. Je to logické, jelikož do podpaží a okolí genitálií ústí naše pohlavní žlázy. Vylučujeme zde nevětší množství feromonů, naší osobní jedinečné vůně. Z toho samého důvodu mají psi tendenci vytírat se v podpaží, nebo v oblasti genitálií jedince, kterého považují za výše postaveného. Zajímavé také je, že pokud se v rodině vyskytují ženy v reprodukčním věku a psi mužského pohlaví, psi reagují na jejich menstruaci jen omezeně. Dají najevo, že o ní ví, ale to je vše. Pokud se ale v okolí objeví cizí žena v kritickém období, projevují jí nadměrnou přízeň, ačkoli ji v běžném stavu obzvláště nemusí. Ale to jen na okraj.

 

Co může nechat pes "zmizet"

Mizet vám ovšem nemusí jen prádlo, ve kterém se psi vyvalují nebo s ním spí. Nožičky náhle dostávají i použité kapesníky se zaschlými hleny, pokálené oblečení vašich malých ratolestí a případně oděvy potřísněné něčím „zajímavým“. Psi tak ukazují, že jim ve stravě chybí nějaká složka, nebo si tak příležitostně zpestřují jídelníček.

 

„Kde mám plavky?“

Příhoda za všechny. Moje teta měla psa, který ovšem nebral za vůdce smečky ji, ale moji matku, se kterou se setkával na chalupě. Mezi tetou a mojí matkou nebyly zrovna dobré vztahy a občas probíhaly i nějaké ty naschvály z tetiny strany. Jednoho dne v létě teta odešla dříve než my. Chtěly jsme se jít vykoupat, ale matka najednou nemohla najít plavky. Prohledala všechna možná místa a začala již trpět stihomamem, že teta zase řádila. Když v tom jsme uslyšely pod postelí náruživé mlaskání. Tetin pes prostě matčiny plavky „znárodnil“ a vlhčením z nich chtěl vyzískat co nejvíce vůně. Takže než začnete podezřívat z nemravností nebo nepravostí členy rodiny, zkontrolujte psí mazlíčky.

 

Autorka: Michaela Matějková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?