Moje "cvičené" kočky

6. března 2013

Nedávno jsem narazila na Micinách na článek „Kočka a povel sedni“. A nějak automaticky se vynořila někde hluboko uložená vzpomínka na mého malého přítele – kocourka Mafaldu.

 

 

Jmenoval se vlastně Macek, ale náš maličký soused neuměl „sykavky“ a volal na něj „Mafku…Mafí“ no a nám to přišlo legrační a začali jsme ho také oslovovat Mafi..a od toho byl jen krůček k Mafaldovi. Jméno není důležité. Důležité je, že Mafi byl vyjímečný kocourek. Chodil za mnou jako pejsek, přibíhal na zavolání. Já tehdy chodila na střední školu a měla jsem všelijaké ztřeštěné nápady. Jedním z nich byl i ten, že Mafiho něco naučím. A tak jsme začali.

 

Mafi byl pro každou špatnost… hlavně když byla odměněna . A tak jsem vyloudila něco odřezků masa a šli jsme na věc. „Sedni si,..sedni..“ a vztyčený prst pravé ruky před Mafiho čenichem,… zatím co levá ruka přitlačila jemně jeho zadek k zemi. „..no dobře..“ ..pohlazení a odměna. A znovu: „sedni si Mafi, sedni…“
Za pár dnů pochopil a usedal hned při zavolání, asi abychom to zkrátili a on si rychle naplnil bříško odměnami.

 

To byl čas na další kousek. „Dej pac.“ řekla jsem a nastavila dlaň. Pochopitelně nechápal a já vzala jeho tlapku do své dlaně a odměna. Tohle šlo rychle a ještě než došly zásoby, dával tlapku sám. Po nějakém čase pravidelného procvičování jsme udělali další krok. Moje dlaň teď byla maličko šikmo nad jeho čumáčkem.. „Lehni Mafi, lehni..“ a levá ruka ho tentokrát lehounce přitlačila, aby zalehnul.

 

Nevadilo mu to a inkasoval odměnu. Cca po měsíci pravidelného procvičování a hojného odměňování jsme své kousky předvedli kamarádům.. a pak i sousedům. Mafalda nijak neprotestoval. Pro něj byl hlavní přísun dobrého masíčka a za to se klidně nechal chvíli komandovat. Pro mě – chudou studentku – velmi vítaný přísun pár drobných a nebo čokoládky od „obecenstva“. Vydrželo nám to necelé 4 roky. Pak Mafi odešel. Asi otrávená myš. Našla ho sousedka a já nemohla uvěřit.

 

Nastaly moc smutné dny, které prosvětlil až příchod Kryštůfka. Proč Kryštůfek? On byl takový cestovatel malý kocouří Kolumbus. Nikde se mu nelíbilo a putoval po domech v okolí… až skončil u nás – objevil si tu své DOMA. Byl celý černý jako uhel a ztřeštěný jako sedm čertů. Měl rád mazlení a ještě víc jídlo. Napadlo mě, že bych ho mohla také něco naučit a začala jsem stejně jako s Mafíkem. S povelem „sedni“ ani s „pac“ to moc nešlo.

 

Tak jsem to vzala od konce. „Lehni“, zavelela jsem Kryštůvkovi a přitiskla ho k zemi. Pak pohlazení a odměna. A znovu: „lehni si...“ přitlačení a odměna.. .. a po sté: „lehni si..“ a Kryštůfek padl jako by mu někdo podrazil všechny čtyři tlapky! Ležel na boku jako zastřelený! Odměna samozřejmě následovala (přece ho nezklamu!)... A další den? Brousila jsem nůž na krájení, když jako tornádo přiletěl Kryštof. Těsně přede mnou padl jako podťatý a jen očima doširoka otevřenýma hlídal, co bude dál.

 

Musela jsem se smát, ale masíčko dostal. A tak už to zůstalo. Kdykoliv se krájelo maso, přiletěl Kryštof a padnul. Sebral se jen na dobu nezbytně nutnou ke konzumaci odměny a zalehl znovu. Ano. Výsledek jeho uvažování: ležící kocourek =odměněný kocourek. S Kryštůfkem přestala i moje chuť kočky čemukoliv učit a raději jsem se snažila být jejich kamarádkou.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?