Moje posedlost psy

22. října 2010

Byl krásný slunečný prázdninový den. Já měla jít za měsíc do 3. třídy.

 

Již odmala jsem si přála pejska. Bylo mi jedno, jestli malou chlupatou kuličku nebo velkého svalnatého psa. Lepila jsem se prakticky na každé psisko, které jsme uviděli, a pokaždé přemlouvala rodiče, aby mi také alespoň toho nejmenšího pejska na světě dovolili. Oni ale vždy k mému zklamání zakroutili hlavou.

 

Ale vraťme se k začátku mého článku. Šla jsem s rodiči po náměstí a kousek od nás šla paní s krásným hnědým pejskem, který oddaně ťapal u nohou své paničky. Pejsek mě ohromil svým krásným kukučem. K překvapení rodičů jsem se hned nerozeběhla zeptat se té dámy, zdali si její krasavici můžu pohladit, ale začala jsem vyzvídat, co je to za plemeno. Mamka řekla, že asi bordeauxská doga. Za pár let, když jsem se o psy začala více zajímat, jsem zjistila, že ten krásný pejsek byl tedy z plemene bordeauxská doga . Tento pes mě opět začal zajímat, a přestože jsem již měla svoje jasné psí favority v podobě border colií a dalších pejsků, nedalo mi to nepřečíst si o tomto plemeni něco více.

 

Později se mi dostal do rukou atlas psů, namátkou jsem ho otevřela někde uprostřed a uviděla překrásného psa bordo barvy. Toho musím mít, řekla jsem si. Byla to opět krásná bordeauxská doga. Doga, se mi po celou dobu mého bláznění do psů líbila a vždy byli na horních příčkách v žebříčku mých oblíbených psů.

 

Ještě více se ale člověk do těchto plemen zamiluje, když je vidí na živo. Na našem cvičáku poslušnosti jsem se skamarádila s holčinou, co měla shodou okolností také dogu. Skvělou fenku, kterou zajímala jen a jen její panička a míček na šňůrce, co je doprovázel na každičkou procházku. Moje nadšení pro tohle plemeno se ještě znásobilo, na procházkách jsem z té bláznivé dogy nadšená. Nezajímají ji srnky, co jsou v nedohlednu. Nezajímá ji ani kočka, co jí provokativně přebíhá přes cestu. Zajímá ji pouze panička mávající jejím milovaným míčkem. Vím, že každa doga není stejný a každý není takový závislák na svém pánovi, ale jak se říká: "jaké si to uděláš, takové to máš", což jistě platí nejen při výchově dog. Já bych to ale spíš pozměnila na: "jaké si to vychováš takové to máš". Dogy jsou skvělí psi a já až budu vědět, že mám na takového energií sršícího broučka dost času, bude se u mě v posteli válet ještě bordeauxská holčička pro toho mího hafika . :)

 

Přidáno: 56 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?