Moje práce s Andyšákem.

20. dubna 2016

Všechno to začalo kdysi před 2 lety.. v té době jsem měla 10 let a úplně nejvíc na světě jsem milovala koně. Absolutně nic jsem o koních nevěděla (nepočítám 2 koňský tábory kde jsme si o koních hlavně jen vykládaly. No ale já malej fracek jsem prostě potřebovala svího koně doma (dnes bych si za to nafackovala). Samozřejmě moji milí rodiče co by pro jejich dcerušku neudělaly.

Zahradu jsme měli sice za domem tak akorát pro jednoho koně ale co v dešti a zimě? Kam ho dám? No tak se začala stavět stáj. Netrvalo to dlouho a přišel čas na Bazoši projet inzeráty s koňmi. První kůň kterého jsem našla byla 5 letá klisna Laskota..Po prvním psaní s majitelkou přes mail jsem měla tak nějak rozhodnuto berem ji. Ještě že jsme se na ni jeli nejdřív podívat..Kobylka sice nebyla zlá ale byla viditelně zanedbaná. Po cestě domů jsem pomalu brečela že jsem ztratila vysněnou kobylu. Po příjezdu domů jsem okamžitě zasedla k PC a začala se prohrabávat dalšími inzeráty. Našla jsem koníka 7 letého hřebečka na rekreaci za 30tis.+ 5tis. výbava. Absolutně jsem nepřemýšlela že je to hřebec. Řekla jsem že toho chcu a hotovo. Bez vyzkoušení jsme jeli kupovat koně. I s přepravákem jsme dojeli pro Andýska naložili jsme, podepsala se kupní smlouva, hlášenka změny a jelo se i s hřebečkem domů. První dny byly tak nějak v klidu..ano byl hodný. Ale pak nastala první jízda a samozřejmě já machýrek okamžitě na ohlávce a bez sedla ven. Dopadlo to tak že Andýska chytli v sousední obci hasiči (do dneška si to vyčítám a uvědomuju co všechno se mohlo stát) . Andýska jsme dovedli domů a já na něho asi další 2 týdny nesedla. Pak jsem se odvážila vyrazit znovu. Tentokrát už se sedlem a bezudidlovkou ale zase ven (jízdárnu jsme neměli). Teď mi sice neutekl ale zato jsem měla rozdrápaný celý ruce od otěží. Koník prostě nebyl dostatečně přiježděný. Ale teď dost hanění toho nejúžasnějšího koně pod sluncem. Tento právě tento hřebec měl se mnou trpělivost a naučil mě základům a nesnažil se mě sundat, ba právě na opak - snažil se abych se v tom sedle udržela. A to jak se říká že A1/1 pro děti, nezkušené nebo jako školní kůň je nevhodný on doslova vyvrátil. To on mi ukázal že nic není nemožné a to on mě podržel i když jsem už prostě neměla sílu se do toho sedla vyhoupnout znovu, to on mi ukázal že to musíš zkoušet znovu a znovu dokud se to nepovede.. Teď už jsou to nějaký dva roku a dalo by se říct že v sedle jsem jako doma a zkušenosti jsem za ty dva roky také nasbírala.. A teď mu oplácím já. Bezhlavě tryskajícího plňase měním na koníka se kterým můžete jet na otevřeném poli na volné otěži.. Dalo by se říct že od znova přiježďuju ale co je nejhezčí je to že on se snaží vyhovět každé mé podídce a každému mému příkazu.. i když mě nerozumí snaží se a to je od něho to nejlepší. Prostě pracujeme spolu a navzájem se snažíme neomezovat se a pracovat tak aby to nás oba bavilo. Jsme nezkutečně ráda že ho mám, že každý den můžu zabořit ruce do jeho voňavé srsti a hřívy a miluju ten pocit vidět ho šťastného! Andýsku jsi pro mě vším a NIKDY zkrátka NIKDY tě nechci opustit!!!

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?