Moje volba: Border kolie

25. prosince 2011

Každý pejskař má to své nejoblíbenější plemeno. No moje je border kolie. A proč zrovna tato hyperaktivní černobílá koule? Co mě učarovalo na tomto energií nabitém pracovním maniaku?

 

 

Když mi bylo asi 10 let, začala jsem se zajímat více o pejsky. Co druhý týden jsem ''milovala'' jiné plemeno. Ať už šlo o zlatého retrívra nebo bernského salašnického psa či maličkou šeltičku. Nakonec jsem narazila na border kolii a u té jsem zůstala podstatně déle než u ostatních.

 

Ve 12-ti jsem začala s naší malou kříženkou chodit na agility k Nikol Schovancové, která pracovala v přírodovědné stanici, kterou jsem navštěvovala. Nelka byla moc šikovná a mě to opravdu začalo bavit. Jenže Nelinka nebyla nejmladší a objevil se ji šelest na srdci. Museli jsme skončit. Ale kamarádi nám zůstali. A to především borderák moji nejlepší kamarádky.

 

Benji mě přesvědčil o tom, že border kolie je pes pro mě. Nikdy nekončící energie, chuť pracovat a udělat vše co Vám na očích vidí. Oddanost a láska z tohoto psa naprosto sálala. Nikdy jsem nepotkala psa, který by svého majitele miloval tak, jako on. Přestože se dotyčná kamarádka změnila a začala na toto úžasné stvoření kašlat.. on ji miloval.

 

Nezapomněl na staré časy a odpouštěl ji i to, že teď se k němu chová naprosto hnusně. Byla pro něj celý svět a dělal vše proto, aby ji udělal radost. Potom se mi do života připletl další borderák. Arty, nepapírový, hyperaktivní a tvrdohlavý hafan. Úplně jiný než Benjaminek. Ale i přesto má tohle střeštidlo něco do sebe. Prostě něco co mě k němu táhne.

 

Po 7letech jsem své rodiče přemluvila. A teď mi tu pod nohama spí ta nejúžasnější border kolie pod sluncem. Pes, který se narodil pro mě. Pes, pro kterého bych já udělala první poslední. Tato borderka pro mě znamená celý můj život. A tak vím, že moje volba byla správná.

 

 

 

Přidáno: 42 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?