Mourek a jeho poslední skok

17. března 2011

Byl to Mourek, vykastrovaný kocourek, bratr Micky, měli stejnou maminku a byli také stejně staří. Každý den přicházím domů, koho uvidím jako prvního když ne psa, je to kocour Mourek, přítulný, hravý, ničeho se nebojí, návštěvy má rád a nikdo mu nevadí. Takhle všechno chodilo pět let, v jeho čtyřech letech se narodili našemu bývalému psovi štěňátka, byli tři a od té Brity máme Bessynku, její máma zemřela po pěti měsících od narození fenečky. Odteď Besska má hlídat celou zahradu...

Byl jarní den, slunce pražilo, bylo krásně teplo. Byla jsem s Mourkem na zahradě, najednou přiběhla Besska. Kočka se lekla a začala utíkat k silnici. Běžela jsem taky. Poslední okamžiky, kočka přeskočila plot, aby unikla ostrým zubům mého psa. V tom momentu se vyřítilo auto, řidič viděl, že je tam kočka, ale nezpomalil, nýbrž se mi zdálo, jakoby zrychlil. Srazil mého milovaného Mourka, odehrálo se to před mýma očima a já se rozeběhla pro mourovatý nehybný kožíšek na kraji rozpáleného asfaltu. Opatrně se slzami v očích zdvíhám jej a odnáším domů.
O pár minut později už volám mámě do práce. S brekem oznamuji: "Mami, okamžitě přijeď, Mourka srazilo auto, potřebuje nutně k veterináři!" Mamka vzala auto z práce a jela pro mě s kočkou, cesta jí trvala 10 minut. Mezitím jsem připravila průkaz, pelíšek a čekala venku s kočkou v náruči a plakala, slabým hlasem jsem jí říkala: " Mourku, všechno bude zase dobrý, jen musíš vydržet, slibuji, všechno bude jako dřív..."
Máma přijela a společně jsem jí naložily do kufru auta, cesta k veterináři byla rychlejší, ale radostná zpráva...
Veterinář řekl, že je to byl náraz do hlavy, proto už se nic nedalo dělat.
Ještě ten den jsme vykopali hrobeček a uložili tam bezvládné tělíčko, dnes na tom místě rostou okrasné kytičky. Dožil se krásných 5 let s nekončící péči a lásky.
Tento smutný příběh se stal před 5 lety. Poté co jsem se dostala ze smutku a mohla se starat o psa a kočku, pořídili mi v červnu Mourinku, která vypadá do jediné tečky stejně jako Mourek, pouze vlastnosti má úplně jiné...

 

Přidáno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?