Můj anděl strážný

5. února 2011

Můj milovaný pes se jmenuje Rony a je mu sedm let. Je to kříženeček Labradora a Retrívra. Je velice inteligentní stvoření. Jsem diabetička, které bývá často nevolno, a u které probíhají skriyé hypoglikémie ( nemám žádné projevy této choroby) a proto jsem si ho už od mala cvičila jako pomocníka. Dovede mi podávat potřebné věcí od zvonícího telefonu, až po nákup.

Jednoho dne když jsme se s maminkou vrátily z procházky domů, se začal Roneček divně chovat, neklidně kolem mně pobíhal, žalostně štěkal- no bylo to takové zvláštní netipické štěkaní. Nechápala jsem co se děje, zda ho něco nebolí, nerozuměla jsem mu, a čím více jsem se snažila pochopit jeho chování, intenzita štěkotu nabírala. Proto jsem tomu nevěnovala pozornost, a poslal ho na místo, ale on nereagoval na můj povel. Proto jsem si toho nevšímala, a odešla do obchodu za našim domem. Během té doby se my honilo hlavou co se to sním děje. Po dobu mého odchodu z bytu, Ron seděl netrpělivě u dveří a vyčkával. Nereagoval na volání maminky. Když jsem vstoupila do bytu, znova začal intenzivně štěkat, skákat olizovat mně. Mamka tomu také nerozumněla, do pár minut jsem se začala potit, ale nebylo mi zle. Ron stále u mně pobíhal, a jeho chování nabíralo na síle. Když se tak kolemně pořát motal, maminka řekla a není ti třeba špatně, já odpověděla ani ne jen se trochu potím, tak si změř hladinu cukru odpověděla maminka. Tak jo- vzala jsem glukometr- to je přístroj který přesně změří hladinu cukru, a byla jsem v šoku, hladina se pohybovala 1.3 což znamená hypoglikémie, která postupně může člověka přivést do komatu. Ihned jsem si vzala hroznový cukr, a do pár minut mi bylo zase dobře a hladina stoupla. Ron se zcela uklidnil, maminka ani já jsem nechápala jak to může poznat. Během týdne se jeho chování několikrát opakovalo, vždy jsem si změřila hladinu cukru, která byla nižší než 3. Ron umí rozpoznat když u mě dochází ke snížení hladiny cukru do 10min pod kritickou hodnotu. Díky němu si nemusím tolikrát měřit hladinu cukru, a obávat se skrité hypoglikémie která může vyústit až ke komatu. Je to můj anděl strážný, a zato mu moc děkuji.

Přidáno: 65 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?