Můj ošklivý pád

15. srpna 2010

Jako skoro každý den, šla jsem ráno za svým koníkem, nakrmila ho, pustila do výběhu a nasekala mu čerstvou trávu. Pak jsem vykydala, koníka si přivázala a začala ho čistit. Poté jsem ho nasedlala a nauzdila. Nasedla jsem a začala jsem pomalu opracovávat, v kroku, v klusu, kavaletky. Koník byla ten den velice plný energie, šel svižně dopředu, skoro bez pobídky. Měla jsem v plánu trošku se věnovat skokům, tak jsem poprosila tetu, aby mi postavila křížek, oxer a kolmák, všechny na různých místech jízdárny.

 

První jsem šla křížek(asi 70cm), v pohodě skočil, tak jsem si hned najela na kolmák a ten taky v pohodě,jen jsem ho musela dost brzdit, jak hnal. Pak jsem mu dala chvilku oddech v kroku, nacválala jsem, udělala kruh a začala se přibližovat k tomu oxeru. Koník už byl v klidu, nikam nespěchal, tak jsem si řekla, že se asi zklidnil. Dostal se do krásného cvalu, nesl se. Navádím ho na prostředek oxeru, zbývají tři cvalové skoky, pořád jde v krásném tempu. Když tu náhle prudce z ničeho nic zastavil. Nebyla tam ani nejmenší známka, že to chtěl udělat, nic mu nevadilo. A než jsem stihla zareagovat, tak už mu letím přes hlavu a rovnou na překážku. Zádama jsem nabrala horní břevna, vyrazila si dech a dopadla na zem. Zatímco já jsem se snažila popadnout dech, můj úžasný kůň kolem mě klusal a úplně z něj vyzařovala taková ta hrdost, nadšení, namyšlenost, radost, že mě sundal. :) Na ten pohled nikdy nezapomenu. Naštěstí se mi nic nestalo, jen otlučená záda a trochu prasklá helma. Trénink jsem hrdě dokončila s tím, že jsem si vzala do ruky bič, ale nepoužila jsem ho! Pro něj to je výstraha a pak víc dává pozor. :)

 

Přidáno: 47 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?