Můj pes neposlouchá na povel ke mě - Důvod?

20. prosince 2011

Neposlochá Váš pen na cvičáku nebo mezi ostatními psy na povel "ke mě" a doma na zahradě ano? Nemusí to být vždy problémem nebo chybou ve výcviku. Tohle je příběh mého německého ovčáka Irmy.

 

 

Irma doma poslechna na povel, na cvičáku mezi ostatními psy jsem jí ovšem mohla volat kolik chtěla, ale musela prvně oběhnout všechny psy, aby se jim podřídila. Celou dobu jsem myslela, že ve výcviku dělám někde chybu. Každý den jsem s Irmou trénovala aspoň 2x denně povel "ke mě", doma na zahradě i mezi mými ostatními psy na zahradě poslícha i na písknutí.

 

Přišli jsme na cvičák, mohla jsem měhat skákat, kolik jsem jen chtěla. Jednou si ale na cvičáku cvičitel všiml, že když je u těch psů, tak jde za každou cenu i za psem, který ji chce pokousat, jen proto, aby se mu dopřídila. To v něm vyvolalo dojem, že chyba asi není ve výcviku, ale v jejím přirozeném chování.

 

Irmu jsme totiž od štěňátka vychovávali se starší fenou německého ovčáku Xenou v jednom velkém kotci a dvou prostorných boudách. Mohlo to mít takový následek, že jí Irma považovala jako svou maminku a tím pádem má i k ostatním psům tendenci okamžitého podřizování.

 

Cvičitel nám tedy doporučil, že by jsme měli obě feny od sobe rozdělit do samostatných kotců a venčit je samostatně. Na cvičák jsme šli až po dvou týdnech (kvůli mé nemoci). Celé dva týdny byly feny od sebe drženy pryč. Chodily jsme spolu na procházky hlavně mezi jiné psy, aby si zvykla. Na cvičáku jsem jí dala "volno". Začala čuchat stopy. Trošku se rozeběhla ke psům, v tom jsem jí zavolala.

 

Irma chvíli váhala, ale obrátila se a běžela ke mě. Byla jsem z toho velmi nadšená. Kdyby jste měli náhodou stejný problém a dělali vše pro výcvik, zkuste tuto techniku. Snad to pomůže i Vám.

 

 

 

 

Přidáno: 44 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?