Můj příběh na farmě - v obchodě

18. února 2013

Lidi, pejsci a hospodářská zvířátka, chtěl bych vám vyprávět, co se mi včera přihodilo. Už je ráno a já i Petr ještě spíme a z domu se ozve: Aj karamba Petře, Ríšo já snad budu celý život vás budit?

 

 

A já jsem vstal ale Petr ještě ne ten ještě spí a spí ale já štěkl a on vyletěl s postele jako raketa. Petře, aj karamba, běž se umýt, vyčistit zuby a nasnídat se, protože dnes pojedeme do města a to bude dlouha cesta. Haf, a ty Ríšo pojedeš poprve ve vozu, který táhne náš koník. Koník? Já ale žádneho neznám. Neboj, já tě s ním seznámím. Šli jsme ke stáji a já jsem uviděl krásného koně, ten byl tak velký a měl moc dlouhý ocas, prostě úžasný kůň.

 

Tak vůz je hotový, řekl strýček. Strýček dal do vozu tašky, ale bohužel v nich nebyl ani buřtík ani páreček. Baron skočil do vozu Petra a strýček jedině mě museli dát do vozu, protože mi to nešlo skočit do toho vozu a když jsme vyrazili, tak jem se zeptal Barona: Barone, kam jedeme? Do Prahy kamaráde, do Prahy, dlouho jsem tam nebyl, asi tak tři roky nebo kolik.

 

Jeli jsme moc dlouho, ale za tu dobu jsem se vyspinkal, takže to byl plus, jedině cesta, po které jsme jeli byla s kameny, takže Petrovi bylo trochu blbě. Barone, co je to Praha? Kamaráde, myslím si, že je to hlavní město Česka. Strýčku, kdyžtam budeme? řekl Petr. Petře, ten kdo si počká, ten se dočká. Po několika minutách jsme věli do města, kde jsou velkoobchody a všelijaká auta. No Ríšo, viděl jsi něco podobného? řekl strýček.

 

Né štěkl jsem a zároveň zívnul. Tak jdeme! Ale strýčku, do obchodu pejsci nesmí. Aha, tak tedy Barone, Ríšo, zůstaňte tady a nikam nechodit. Haf, jasně šéfe. Petr a strýček šli do obchodu. Jé, koukej, Petře, no to je zelenina, to je chemikálié, aj karamba, co ti lidé dnes jen dělají, no to je brambora to je nějaká hmota a tohle je mrkev, to je nějaký oranžový válec. Strýčku, koukni tam jsou jogurty a můžeš nějaký ochutnát.

 

Mnn mnn,  to je jogurt? To je mixovaná hmota. Zpátky ke mě a Baronovi. Hele Barone, jdeme do toho obchodu. Být tebou, Ríšo, neriskuji. Prosim tě. Vešel jsem do obchodu a uviděl jsem hromadu jídla a všiml jsem si krásné vůni, to byly párky atd. Vyběhl jsem jako raketa a hned zmetl všechny buřty, párky, jenže za mnou vyrazil jako letadlo jeden pán a já jsem začal před ním utíkat a zatím strýček kritizuje mléčné výrobky.

 

Za mnou ten pán běží a běží a nechce mě spustít z očí. Pojď jsem pejsku. A jak jsem utíkal, tak jsem udělal velký binec v obchodě, všechno ovoce popadalo a ten pán, který mě honil, tak si stoupnul na banán a spadl a dopadl, takže měl zlomenou nohu, ale to není konec. Aj karamba, to je Ríša, řekl strýček. Ups, strýčku, Ríša nechtěl. Strýček si mě vzal pod paží a zaplatili jsme a jeli. Po cestě mě toho tolik vyčítali: Aj karambaa, co jsem řekl, Ríšo? Zůstaň na místě, a ty, ty mě neposlechneš, ty psisko neposlušný.

 

Strýčku, nech toho, Ríša je pes, nemyslí mu to jako nám. V tom se pleteš, Petře. Jsi naštvanej? To jsem, Petře, musím do týdne všechno zaplatit, musím najít peníze, vždyť mám asi jen polovinu, ale ty Ríšo, dostaneš trest. Přijeli jsme domů a teta a strýček mi řekli trest: Takže celý měsíc máš na práci ovce a kozy a ještě budeš vstávat v 6:00, nebo budeš bitý a ještě celý týden nebudeš mít kosti a dobré masíčko.

 

Drahý, není to přílíš tvrdý trest? Nech toho, to ještě málo drahá. Teto, strýčku, tak se stalo. Buď ticho, Petře, ještě všemu moc nerozumíš. Ale jo. Ale ne. Ale jo. Ale ne. Nehádejte se a dejte si kousek koláče. Teto, moc rád bych si dal kousek borůvkovýho koláče s mlíkem. A já tvarohový koláč s mlíčkem a ty, Ríšo, jdi spát! A takhle to skončilo a příště si přečtete, jak Ríša prodával mléčné výrobky.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?