Můj první skok

7. září 2013

Ahoj, jmenuji se Adéla, je mi 14 let a ráda bych se s Vámi podělila o to, jaký byl můj první skok na koni :)

Bylo to v pátek - 6. září 2013 a já jsem (jako normálně) jela s taťkou a sestrou autem do stáje, kde jezdím. :) Přede mnou chodí jezdit děti na lonž, v rámci jezdeckého kroužku. Rozhodla jsem se, že pojedu dřív, abych mohla pomoct s lonžováním, případně něco udělat abych ulehčila práci našemu trenérovi :) Když jsme přijeli, nasedlala jsem našeho poníka Fíka a vyrazila jsem s holkama a lonží na jízdárnu. Holky se svezly a když dorazily moje kamarádky, které jezdí ve stejném klubu, tak nám trenér řekl, ať si jdeme připravit koně - já jako obvykle mého milovaného valacha Jaspra, Áďa našeho hřebce Galéna a Lucka svoji kobylku Rosničku.  

Dorazila jsem na jízdárnu jako druhá. Začaly jsme s Áďou krokovat, než přišla Lucka s Rosničkou. Dlouho jsme se neviděly, tak jsme jezdily vedle sebe a povídaly si :) Trenér ještě nebyl na jízdárně, tudíž jsme v podstatě měly "volnou ruku" :) Krokovaly jsme dokud nepřišla Rosnička. Pak jsme začaly koně opracovávat - krok, klus a cval. Na jízdárně byla od minula postavená řada bariér a na konci byl křížek z modrého prkna a bariéry.

Když pan trenér řekl, ať si Áďa s Galénem skočí, nebylo to žádné překvapení. Následovala Lucka, která již jako ostřílená závoďačka neměla s něčím takovým problém. Co nás ale všechny překvapilo bylo to, že po tom, co doskákaly holky začal trenér jmenovat i mě. Byla jsem trošku v šoku - nikdy předtím jsem neskákala a tu hodinu ani necválala. Na koních jsem nebyla týden, ještě k tomu mě bolelo koleno a cválám asi měsíc a půl :D

Neodporovala jsem, najela jsem si na řadu.. Pak jsem se trošku začala bát, Jaspra nepobízela ještě víc do cvalu a nechala to jaksi na něm. Ale to byla chyba. Můj drahý mi před překážkou zastavil, sklopil hlavu a já sjela po krku dolů na zem :D No, bylo mi šíleně trapně, ale všichni jsme se zasmáli :D Napodruhé už to bylo lepší, společně jsme ten "skok" překonali. Napotřetí to bylo ještě lepší.

Ten pocit, když "lítáte" na tak úžasném koni je skvělý :3 Nepopsatelný, tak úžasný (a to byl malý skok).. Nedovedu si představit, co za nádheru přijde na vyšších skocích :) Každopádně se moc těším, protože (ačkoli jsem si to myslela, jednu dobu i chtěla) u drezury nezůstanu, mé srdce bude patřit parkuru ... ♥

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?