Mumifikace psů

15. února 2013

Všichni jistě víme, že mumie je mrtvé tělo, které bylo zachováno přirozeně nebo uměle za pomoci mumifikace neboli balzamování. Mumie si dnes většina z nás spojí s kulturou starověkého Egypta, kdy byla mumifikace lidí i zvířat (ibisové, kočky, sokoli, psi) běžnou záležitostí, díky níž byl mumiím zajištěn posmrtný život. Věděli jste však, že mumifikace existuje i dnes? Mumifikací vašeho psa získáte (poměrně finančně nákladnou) památku na vašeho čtyřnohého přítele.

Kdo nám psa mumifikuje? Mumifikační společnost

Na světě v současné době existuje pouze jediná společnost zabývající se mumifikací – společnost Summum v Salt Lake City v americkém státě Utah. Desítky zemřelých domácích mazlíčků zde již podstoupily proces mumifikace podle tradičních egyptských rituálů. Jednalo se nejen o psy, ale také o kočky, pávy a další okrasné ptactvo a dokonce proběhla i mumifikace krys a potkanů.

 

Majitelé budoucích mumií musí sepsat tzv. poslední vůli, která dle společnosti Summum hraje důležitou roli v procesu transformace zvířete do jiných světů. Tato listina by měla obsahovat slova, která vyjádří speciální vztah mezi člověkem a daným zvířecím přítelem, např. retrospektivní popis veškerých spolu strávených let. Někteří lidé v této listině např. uvádí, že se s daným zvířetem opět setkají v nějakém „jiném“ světě. Společnost také doporučuje zaslat oblíbené věci zvířete (miska, psí hračky, atd.) nebo věci, které mají určitý význam a které budou následně umístěny v blízkosti balzamovaného těla. Nutno dodat, že proces mumifikace právě ve společnosti Summum má značný náboženský a filozofický podtext.

 

Jak probíhá mumifikace psa?

Celý proces trvá přibližně 90 dní. Vnitřní orgány zemřelého domácího mazlíčka jsou vyjmuty a vyčištěny a samotné tělo je balzamováno po více než 70 dní ponořením do speciálních roztoků. Dále je tělo pokryto lanolinem a voskem a poté následují vrstvy bavlněné gázy a skleněného vlákna. Nakonec je tělo uloženo do měděné nebo bronzové urny ve tvaru daného zvířete a zasláno zpět majiteli. Tělo zvířete tak bude vypadat zcela stejně jako v den smrti po další desítky či stovky let.


Cena mumifikace psa

Proces mumifikace však není levnou záležitostí. Cena za samotnou mumifikaci psa se může vyšplhat až na 15 000 amerických dolarů, tedy v přepočtu cca 280 000 Kč. V ceně však nejsou započteny náklady na transport zvířete v ledu a další náklady.

 

Mumifikační společnost Summum se pyšní klientelou z celého světa. Pokud zemře domácí mazlíček na jiném kontinentě a jeho majitel touží po mumifikaci v Salt Lake City, pak je zvíře jednoduše obaleno za pomoci veterináře ledem a uloženo do speciální přepravní schrány a je transportováno do Salt Lake City.

 

Autorka: Iveta Šafaříková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?