Můžeme kočky léčit alternativní medicínou?

29. března 2012

Stejně jako lidé mají kočky svou povahu a trpí i velmi podobnými nemocemi. Většinou při problémech vyhledáme veterináře, jsou ale případy, kdy je západní medicína bezradná nebo nefunguje tak, jak bychom si přáli. Pak lze nahradit západní medicínu alternativní léčbou. Mnoho odborníků argumentuje tím, že se jedná o tzv. placebo efekt, ale pravdou je to, že tyto metody fungují často jak u lidí, tak i u jejich domácích mazlíčků.

Bachovy esence pro kočky

Zakladatelem této metody je Dr. Eduard Bach, který vystudoval medicínu a nejprve se věnoval chirurgii. Sám ale vážně onemocněl a začal o nemocech více přemýšlet. Dospěl k názoru, že pokud není v pořádku duše, není v pořádku ani tělo. Poté se soustředil na vyhledávání vhodných květin a květů, z nichž připravoval esence k odstranění negativních emocionálních stavů, které úspěšně zkoušel i sám na sobě. Přestože mu lékaři dávali v jednu chvíli jen tři měsíce života, přežil ještě dalších dvacet let.

 

Bachovy esence nebo také květové esence se tedy soustředí na konkrétního jedince, ne na nemoc jako takovou. I naši mazlíčci disponují nějakým druhem povahy, proto i pro ně je tato metoda vhodná tím spíše, že právě zvířata jsou velmi citlivá na vlivy okolního prostředí.

 

Princip je vlastně v tom, že i když dva jedinci trpí stejným typem nemoci, každý ji bude jinak vnímat a jinak snášet. Stejné je to u zvířat. Každý takový jedinec tedy bude užívat odlišný druh esencí, protože je potřeba se vypořádat právě s tím, jakým způsobem jedinec na nemoc reaguje.

 

Lze takto léčit i nemoci psychické nebo různé druhy stresu či strachu. U zvířat je tato metoda doporučována právě těm jedincům, kteří mají problémy se vypořádat s různým druhem citlivosti na okolní vlivy. Ať jde o strach z bouřky, výbuchů petard a rachejtlí, ale i smiřování se s jiným typem prostředí či ztrátou milovaného člověka.

 

Kočky a homeopatie

Zakladatelem homeopatie je Samuel Hahnemann, který jednou učinil zajímavý pokus. Užíval chininovou kůru a pozoroval, co se bude dít. Ta u něj vyvolala horečky a další příznaky nemocí, které se právě chininovou kůrou léčily. Zajímalo ho, jak je možné, že zdravý jedinec trpí právě takovými příznaky, které se danou metodou léčí. Následovala série pokusů nejen na sobě, ale svých blízkých, kdy zkoušel nejrůznější účinky podané látky na zdravého jedince, které následně aplikoval jedincům nemocným. Závěrem bylo: ať je podobné léčeno podobným. Tak vznikla homeopatie. Pacientům se podává naředěná látka, která je vyrobena z rostlin, minerálů a živočichů, ale i z patologických sekretů nemocných. Na trhu je několik tisíc různých léčiv, nadále se ale vyvíjejí další a další.

 

Homeopaté také zkoumají prostředí, kde se pacient vyskytuje a zkoumají vlivy na jeho vývoj a psychiku. Důležitá je ale i typologická stavba pacienta. Díky tomu se mohou u zvířat dobře léčit i různé poruchy chování.

 

Homeopatika se také úspěšně aplikují i jedinců, kteří nemohou užívat například antibiotika. Dále, kdy váš mazlíček trpí různými kožními problémy, kdy je léčba většinou dlouhodobá. Homeopatika ale účinně léčí i další typy závažnějších onemocnění a to navzdory tomu, že spousta odpůrců tvrdí, že tak silně naředěná látka nemůže fungovat.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?