Můžeme kočky léčit alternativní medicínou? - 2. díl

17. května 2012

Naprostá většina chovatelů se snaží dát svým mazlíčkům to nejlepší. A to i v případě léčby. I když západní medicína dokáže mnoho, často jsou léky příčinou dalších onemocnění, protože se nelze ubránit vedlejším účinkům. Toho nás alternativní medicína dokáže ušetřit.

Akupunktura a akupresura pro kočky

Tato metoda pochází z dálného východu a ve své podstatě se jedná o stimulaci jehlami nebo tlakem na určité části těla. Stejně jako spousta podobných metod byla západními lékaři odsouzena jako šarlatánská s tím, že jedná o placebo efekt. Dnes je ale hojně využívána především právě proto, že velmi účinná je i u zvířat, u kterých nelze argumentovat tím, že by se jejich psychika dala ovlivnit tvrzením, že se jejich stav zlepšuje.


Princip akupresury a akupunktury je v tom, že se v těle „srovnává" tok energie zvané čchi. Pokud je této energie v těle nedostatek nebo přebytek, tato metoda dokáže právě tyto toky energií naprosto dokonale uvést do rovnováhy. Ač to zní leckomu skutečně šarlatánsky, účinek je jednoznačný.

 

Již v době prehistorické se navíc lidé právě podobnou metodou léčili a nutno dodat, že v mnohých případech i úspěšně.

 

Převratným zvířecím pacientem byl jezevčík, kterému právě akupunktura zachránila život. Trpěl ochrnutím a to způsobovalo možnost jen velmi omezeného a navíc bolestivého pohybu. Veterinář doporučil utracení s tím, že psa nelze vyléčit a trpí velkými bolestmi. Chovatelka se však rozhodla zabojovat a vyzkoušela na svém mazlíčkovi právě tuto metodu. Po několika aplikacích pes začal opravdu zcela normálně a bez bolesti chodit.

 

Dnes je tato metoda hojně využívána jak lidmi, tak jejich mazlíčky s velmi dobrými výsledky. Akupunkturou a akupresurou lze léčit jak bolesti, tak konkrétní druhy onemocnění. Je možné ji využívat jak samostatnou tak doplňkovou léčbu klasické medicíny.

 

Další alternativní metody léčby pro kočky

Je to výčet těch nejvyužívanějších alternativních metod. Existuje jich ale celá řada, kdy se i na některých klinikách nebo ve veterinárních ordinacích běžně aplikují.

 

Zvířata jsou sice trochu rozdílně stavěna než lidé, ale ostatní je společné. Myslí a cítí stejně jako lidé. Proč tedy nepodávat svým mazlíčkům to samé, co si běžně aplikujeme my. Například masáže. I jejich účinek na zvířata se ukázal stejně účinný jako u lidí. Přesto by se ale každý chovatel před započetím jakékoliv léčby, byť alternativní, měl poradit s odborníkem.

 

Autorka: Naďa Kučerová

 

Související články na Miciny.cz:

Můžeme kočky léčit alternativní medicínou? - 1.díl

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?