MVDr. Juraj Hanulay - československá VIP jezdectví

4. listopadu 2013

Kde začínal Juraj Hanulay a jaký osud ho provázel? Jak se stal nejdůležitější osobností československého jezdectví? MVDr. Juraj Hanulay začal jezdit už jako student Vysoké školy veterinární. Hned po studiu nastoupil na chirurgickou kliniku VŠ v Košicích, kde založil i jezdecký oddíl. Z Košic přešel do plemenářského podniku (a i zde se zasloužil o založení JO Dynamo) v Motěšicích. Jaký byl jeho život dál?

Práce v zoologické zahradě a nástup do reprezentace

Velmi zajímavý osud ho čekal v 70. letech, kdy se přestěhoval do Bratislavy a začal zde pracovat v zoologické zahradě, kde se stal o 10 let později ředitelem. Souběžně působil jako jezdec a trenér v místním klubu TJ Žižka Bratislava a po celou dobu byl úspěchem obklopeným jezdcem a dokonce i reprezentantem Československa. V národním týmu startoval Juraj Hanulay ve více než třech desítkách CSIO a za starty v Pohárech národů se dočkal ocenění v podobě bronzového odznaku FEI. Je také držitelem ocenění Mistr sportu za veškeré své sportovní úspěchy.

 

Charisma a pokora VIP československého jezdectví

Jezdecký um, hluboké znalosti, ale i veterinární a společenský šarm provázely a náležitě podporovaly Hanulayovu popularitu a to nejen doma, ale i v zahraničí. Juraj Hanulay ale nebyl a není vždy jen závodníkem, nýbrž i zarytým funkcionářem. Má na svědomí několik, svého času velice významných, podařených závodů v rámci Hudebního léta v Trenčianských Teplicích. Ke vší této činnosti je potřeba náležité stabilní zázemí, které mu vždy poskytovala jeho žena Kateřina a děti Jura a Yveta. Nyní už je Juraji Hanulayovi 84 let a ještě v roce 2009 se účastnil jako trenér soustředění v Herouticích.

 

Celkem 27 let reprezentoval Československo, dalších 9 let sám trénoval národní tým a vychoval řadu špičkových jezdců. MVDr. Juraj Hanulay, jezdec, jehož všichni skokoví koně byli přiježděni na úroveň drezúry Sv. Jiří.

 

Autorka: Petra Němečková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?