Na psí lupy reklamy nestačí

14. března 2014

Že je pro krásné vlasy bez lupů potřeba kvalitní šampon s americkým názvem, už díky nekonečným reklamám v televizi my lidé dávno víme. Jak si ale poradit, když tento nepříjemný problém potká vašeho psa?

Když má pes lupy a čím to je?

Příčin je mnoho. Kromě nejrůznějších již mnohokrát zmiňovaných kožních nemocí, jako je například dermatitida, či záněty způsobené vlivem škůdců a parazitů (například alergie na bleší kousnutí), může jít i o méně nápadné důvody. Lupy různých velikostí může na pokožce vyvolávat také náhlý a prudký stres nebo špatná péče o srst jako je příliš časté, či naopak nedostatečné koupání. Důležitý je v tomto případě i správný výběr šamponu. Mezi jednu z nejčastějších příčin patří také umývání tlapek po venčení s následnou nedostatečnou péčí, málo tučná a nevyvážená strava nebo reakce na podávané léky. Závažnějšími důvody pak může být nedostatečná funkce některého z orgánu – ledvin či jater. V tomto případě se na kůži objevují začervenalá, kruhovitá ložiska lupů, která svědí.

 

Jak léčit lupy u psa

Jedná-li se o nedostatečnou péči, je nejjednodušší radou změnit navyklé postupy – značku šamponu, stravu nebo ošetření po koupání. Vždy je ovšem nejlepší s takovýmito problémy navštívit vašeho veterináře, který nejlépe určí, v čem tkví problém. Jednou z možností je nasazení homeopatických léků, které na lupy účinně zabírají. Obvyklým postupem je ale odběr vzorku kůže a následný laboratorní rozbor, kterým se spolehlivě zjistí, zda není zdraví vašeho psa ohroženo nějakým závažným disfunkčním problémem. Nejde o nijak finančně nákladnou záležitost v řádech několika set korun a vašemu psovi to zajistí přesnou a účinnou léčbu.

 

Neztrácejte naději - léčba psích lupů je možná

V naprosté většině případů je léčba možná a účinná. Lupy jsou nepříjemným problémem jak pro vás, tak pro vašeho psa a jejich řešení nebývá finančně náročné. Důležité je na nic nečekat a poradit se s odborníkem. A váš pes bude mít o další důvod víc, proč vás bezmezně milovat!

 

Autorka: Magdalena Hegerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?