Na velikosti (ne)záleží

17. prosince 2013

Vždycky jsem ho chtěla. Můj sen a vytoužený král psů, pes králů.

A vždycky jsem věděla, že dříve či později, ho budu mít. Nemám nic proti malým psíkům, ale mé srdce prostě uchvátili obři.
Jsem tolerantní! Můj choť není nakloněn zvířatům, na rozdíl ode mě. Ale jelikož jsem žena praktická a vědomá si faktu, že nikdo není dokonalý, tento jeho nedostatek již drahná léta velkoryse toleruji. Ovšem jednou muselo dojít na lámání chleba a já chotě tedy začala systematicky připravovat na nápor, jež jsem byla ochotna vyvinout, abych vytoužené zvíře přivedla do našeho domu. Letmo předhazované narážky o tom, jak ke každému domu patří pes, komentování každého čtyřnožce, kterého jsme potkali, uchýlila jsem se i k tak podlé a nízké taktice, že jsem do boje s větrným mlýnem (v podobě hlavy rodiny) zapojila i dítka, jež se nadšeně postavila na stranu matky. Nakonec se slitoval, když jsem na něj házela psí oči, že tedy pořídíme ony oči psí v originále, neb ty mé prý za moc nestojí.
Jsem férová! Když měl extrémně slabou chvilku, seznámila jsem ho s mým vytouženým plemenem. Jeli jsme do chovatelské stanice okouknout jejich vrh. Já věděla, co uvidím. Manžel to netušil. Zazvonili jsme a spustili tak symfonii v B dur, či moll, nevím ... na hudbu moc nejsem. Každopádně se začalo ze dvora ozývat mnohohlasné hluboké „buf buf buf“ a manžel strnul. Propichujíc pohledem střídavě mě a vrata do dvora, lehce zbledl. Chovatelé byli vlastníky dvou psů, čtyř fen a osmihlavého vrhu štěňat. Jelikož se s chotěm naprosto dokonale doplňujeme, já zářila nadšením, řkouc „To je nádhera!“ a manžel, jež zbledl o poznání více, zaseklý mezi vraty děl „Tý v...e, proboha!“
Jsem schopná kompromisů! Cestou domů manžel nemluvil. Křečovitě svíral volant, zíral na cestu, jako by uprostřed silnice mohl z ničeho nic vyrůst třeba strom a já ho po očku sledovala. Podezírala jsem jej, že během návštěvy chovatele utrpěl lehkou mozkovou příhodu, neboť přibližně co dva kilometry opakoval dvě slova „Jsou velcí.“ Bledost jej neopouštěla ani po půlhodině jízdy. Já se snažila vše zlehčovat a zvesela jsem vykřikovala „Ále prosím tě, jsou jen trochu větší, no, ale nádherní, že?“ Páčila jsem se z něj nějakou pozitivní reakci, žel nepřicházela. Naopak se otevřela stavidla a já si vyslechla, jak máme malý kufr u auta, malý dvůr, malou zahradu, malé děti. Skoro jsem čekala, kdy mi řekne, že na vlastnictví takového psa jsem malá i já. A tak začalo hledání kompromisu. Můj choť, jež do té doby věděl pouze to, že psi existují, usedl za počítač a následující dny mě zásoboval odkazy na různá psí plemena, o jejichž existenci jsem kolikrát neměla ani tušení, ale jejich společným ukazatelem byla výška do nějakých padesáti centimetrů. Na mě nízká, pro manžela maximální. Já na oplátku postupně vyřazovala jeho adepty a u každého udávala logické a srozumitelné důvody svého počínání. Jako protiargument jsem tedy navrhovala pořízení kapesního vydání psa, jež překvapivě odmítal zase on. Přiznávám, že jsem byla zaseklá. Když už došlo k rodinné shodě, že pes bude, chtěla jsem si splnit svůj sen. Zkrátím to, kompromis se nekonal a manžel, předem litujíc svého počínání, svolil.
Jsem majitelkou psa! Vysněného psa, nikoliv prvního v mém životě. Bylo to nádherné štěně. Pravda, už v době odběru byl drobátko větší, než běžná štěňata. Choť na mě apeloval, ať pořídíme nějaký doplněk stravy, který jeho raketový růst na přijatelné velikosti zarazí. Nestalo se tak, naopak nám chlapínek tak nějak přerostl. Velikostně i přes hlavu, ale o tom možná jindy ...

 

Přidáno: 60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?