Nácvik povelů ZŮSTAŇ a ČEKEJ a rozdíl mezi těmito povely.

9. prosince 2011

Tak nyní se zmíním, jak jsem docílil toho, aby 3 měsíce staré (mladé) štěně se naučilo zmíněné povely. V mém prvním článku o povelu KE MNĚ se zminuji, že využívám pud štěněte, který nutí štěně do určitého věku si Vás hlídat a motat se kolem Vás. V tomto treninku mi je právě naopak na obtíž. Základ je, aby štěně už umělo povel sedni nebo lehni a obrněli se velkou trpělivostí.

 

 

Ještě si rozebereme rozdíly mezi oběma povely, i když v principu vyznívají úplně stejně. To je ale omyl!

ČEKEJ - tento povel se používá, když se od psa vzdálíte a pak ho přivoláte k sobě nebo mu dáte povel VOLNO, např.: jdu po chodníku a chci přejít nepřehlednou silnici, tak psa posadím, dám povel ČEKEJ a sám vstupuji do vozovky, přejdu celou silnici, jsem si jist, že nic nejede, tak psa přivolám povelem KE MNĚ.

ZŮSTAŇ - tento povel se používá, když se od psa vzdálíte a opět se k němu vrátíte, nenásleduje žádný další povel nebo pokyn, např.: můžeme použít opět příkladu silnice. Psa povelem SEDNI usadím na chodníku a sám vstoupím do vozovky rozhlednu se, zda jede nějaké auto, vidím, že jede, tak se k psovi vrátím.

Nácvik:

ZŮSTAŇ - Dejte štěněti povel sedni (lehni) jakmile Váš povel provede odměňte psa pamlskem. Pak dejte povel ZŮSTAŇ a udělejte krok nebo dva od psa a zase zpátky k psovi a odměnte ho. Pokud se Vám pes hne a půjde za Vámi, dejte mu znát, že udělal něco špatně, pokárejte ho, říkejte NE, NESMÍŠ, prostě aby věděl, že udělal něco špatně. A takhle pořád dokola a postupně prodlužujte Váš odstup od psa.

ČEKEJ - Úplně stejný postup jako u povelu ZŮSTAŇ, jen když se vzdálíte, tak už se nevracíte k psovi, ale psa přivoláváte povelem KE MNĚ. Postupem času tento povel můžete používat i při procházce, kdy pes je hodně před Vámi a chcete, aby na Vás počkal.

Opravdu je nejlepší toto vše učit psa, ještě když je štěnětem, pak už je to čím dál tím více těžší, ale ne nemožné.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?