Nadaný kocourek

9. března 2011

Nedávno jsem zjistila, že doma mám opravdu moc nadaného kocourka! Moje kamarádka mě totiž přivedla na myšlenku zkusit s mým mourovatým kočičákem Tygříkem klikr trénink.

A tak jsem si tady na Micinách objednala pamlsky, prohledala internetové odkazy o základech klikr tréninku a jelikož jsem měla nedávno narozeniny, dostala jsem krásný clicker i s regulovanou hlasitostí, který doporučuji!
No a jak to všechno vlastně začalo? Nejdříve jsem začala trénovat Tygřulína v tom, aby porozuměl, že KLIK = PAMLSEK a pak už stačilo jen delší dobu trénovat "sedni" nebo "ke mně".
Už dříve jsem si ale všimla, že tygřík projevuje zájem o učení a o nové triky... Například uměl už dříve přijít na jméno, nebo když je čas na krmení a já mu řeknu "MŇAU", tak on také mňaukne a takhle pořád dokola až vzniklo jakési zpívání, které už s Tygrem považujeme za každodenní rituál.
Jsou ale i triky, které se naučil vlastně sám od sebe. Jednou jsem byla nemocná a pořád jsem kašlala a náš kocourek, jak už jsem dříve zmínila, je nadaný zpěvák, takže se snažil můj kašel napodobit. No a od té doby vždy, když někdo zakašle důrazně, tak Tygřík se k němu přidá a snaží se nějak podobně přerývaně mňoukat. Někdy je to opravdu zábava. Například když sedí na okně a vidí ptáčka na stromě, ale nechce se mu ven, protože je zima, tak začne potichu krátce pomňoukávat a jemně škrábat okno, jakoby ptáčky zdravil: ,,Ahoj všichni!" Oni se ho ale leknou a odletí a on je pak smutný a mňauká na okně, ale když otevřu okno, tak ven nejde, protože je moc velká zima. Toto byl poznatek, který jsem zjistila teď v únoru.
Mám ale svého kocoura opravdu ráda a někdy mi příjde opravdu moc chytrý a nadaný, vlastně si už připadám jako matka, pyšná na svého synáčka, který se jí zdá ve všem dokonalý...

 

Přidáno 59 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?