Náš první coursingový běh

21. listopadu 2012

Musím se přiznat, že co jsme si pořídila pejsinu, čím dál tím více se zajímám o různé druhy psích sportů. A ano, už došlo i na coursing. Když jsem slyšela dřív o psích dostizích, měla jsem na ně dost vyhraněný názor.

 

 

Myslela jsem si, že je to jen sport, kde umírají zvířata, zejména chrti. Ale teď se na vše dívám jinýma očima. Naše známá má stejně starou borderku a už s ní coursing zkusila, s dobrými výsledky. Já jsem si ale přeci jen pořád říkala, že to není ten správný sport pro nás. Na druhou stranu mě to začalo lákat. I když vím, že border kolie je vhodná spíše na jiné sporty, přeci jen jsem nechala předsudky stranou a rozhodla se to s ní zkusit.

 

Ke coursingu jsem se dostala náhodou, byla to přidružená akce k dogtreku, který jsme původně také chtěli absolvovat, ale nakonec nám do toho něco vlezlo, a tak jsem si řekla, proč nezkusit alespoň coursing. Když jsme přijeli na místo, viděli jsme zaběhnout trasu zkušeným psem a posléze došla řada na ty, kteří nikdy neběhali. A že nás bylo!! Ale proč to nezkusit?? Naštěstí majitelka navijáku nás do tajů běhů zasvětila.

 

Nejprve jsme měli zkusit, jestli naši pejsci mají o střapec vlastně zájem. Ta naše trubička na střapec koukala a rozhodně se jím vyprovokovat nenechala…ALE jen do doby, než se dal do pohybu! Nejprve jsme totiž zkoušeli rovinku, jestli vůbec poběží. A běžela, moc krásně! Takže jsme šli zkusit první běh, který byl velmi pestrý…

 

Musím říct, že běžela krásně, i když samozřejmě nenadbíhala, spíš chvilkama nevěděla co a jak. Ale i tak prý zaběhla krásně, a tak si zasloužila obrovskou pochvalu! Druhý běh byl zajímavější, zkusili jsme rovnou dvojice. Naše Sávinka běžela taky s border kolií, jen o něco starším psem. I ten běžel svůj celkově druhý běh.

 

Musím se přiznat, že v úspěch jsem nedoufala, přeci jen oproti němu byla naše čubinka štěně, ale to asi není důležité. Jen co jsme je pustili, chudák pes běžel jako ovce za střapcem, kdežto naše chytrá čubina si rovnou nadbíhala! Na rovinkách by neměla šanci, to jí zkušený a starší pejsek vždy předběhl, ale v zatáčkách si tak nadbíhala, že celkově získala střapeček jako první!

 

Takže vlastně díky své chytrosti vyhrála, i když v samotném běhu by šanci neměla a to mi udělalo obrovskou radost. Ale ještě větší radost jsem měla z toho, že jí to bavilo! Když viděla běžet ostatní psy, kňučela a naříkala, že ona za střapcem nemůže, což znamená, že se jí to líbilo. Nakonec jsme zkusili ještě jeden běh, kdy střapec dokonce málem dvakrát chytila.

 

No popravdě, byla tam chrtice a vím, že na tu nikdy mít nebude. Ale alespoň se nám to všem líbilo a byla to pro nás změna. A že je šikovná i na běhy, o tom nepochybuji. Poslední běh už byl rozvážný, žádné honění se za něčím, pěkně nadbíhala a přemýšlela nad tím, co dělá. Takže určitě doporučuji všem, co mají pejska, který rád běhá, si něco podobného vyzkoušet. Jen pro zábavu. My jsme byli nadšeni a určitě to ještě někdy vyzkoušíme! J

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?