Naše dogdancingové začátky

5. října 2011

Po tom co jsem si přivezla Timíka z útulku a viděla jak je hyperaktivní, tak jsem si řekla, že by ho mohlo učení kravinek bavit.

 

 

Jelikož neuměl ani jeden povel, ani chodit na vodítku, tak jsme se nejdřív vrhli do poslušnosti. Protože jsem odmítala se nechat tahat tím ostříhaným prckem po vesnici. A taky nějaké cviky se špatně učí na vodítku. Chůzi u nohy jsme zvládli celkem rychle, u lehnutí stávkoval. Ale po pár dnech už to taky šlo. Po necelém měsíci jsme zvládali poslušnost podle zkoušky ZOP či ZZO.

 

Pak jsem si řekla, že by Timík mohl mít rád balonky, když je to takový blázen, ale hračky a ani pamlsky mu nic neříkali. Tak jsem z toho byla taková rozpačitá. Říkala jsem si, jak ho budu něco učit, když ho nic nemotivuje. Pamlsky jsem mu cpala každou chvilku, aby jim "přišel na chuť" a balonek jsem v jeho přítomnosti házela druhému psovi, aby ho taky chtěl. Běhal za Argem a pak se s ním o balonek začal tahat a teď už balonky miluje.

 

Tak motivace byla, tak jsem ho začala učit slalom mezi nohama. Pochopil velice rychle, že balonek bude jen, když proleze pod nohou. Za balonkem či pamlskem se i ochotně točil, a byl tu další tríček – kolečko. Skákat do náruče se naučil moc rád, protože je to mazel. Obíhání za balonkem taky nebyl problém. Skákání na záda byl pokus a vydařil se a dnes je z něj milovaný povel, trochu delší dobu nám zabralo pochopení povelu sudy, ale teď už je taky moc oblíbený. Obíhání stromů stačilo jen ukázat a je to prý moc fajn povel. Poklona se nabídla tak nějak sama při protahování. Náš asi nejlepší kousek je tuleň - Timík sedí na zadních a přední má ve vzduchu ...

 

Timík kolikrát trik vymyslí i sám, tak na mne zbude jen vymýšlení povelu a naučení triku na něj. Ke dnešnímu dni už umí pěknou řádku povelů, ale to mu nestačí, tak se pořád snažíme o další. Pořád si vynucuje cvičení. Přijedu ze školy a skoro mě ani nenechá sundat si bundu nebo odnést tašku a kouše mě do nohou, abych něco vymyslela. Pomalu mi začíná docházet fantazie se cviky, tak hledám všude možně inspiraci.

 

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?