Naše hobby sezóna 2011

27. listopadu 2011

V úterý 4. 7. 2011 jsme se s Ferdou zúčastnili jezdeckých závodů v Dubicku. Ale účastnili jsme se hobby parkuru do 70 cm. Ferda byl šikovný, parkur jsme jeli čistě.

 

 

Ale byli jsme celkem pomalí, chytla mě křeč do nohy asi za druhou překážkou, nevím, jestli to bylo tím, ale Ferda potom zpomalil a nedělal to, co dělá obvykle. Skončili jsme na krásném 5. místě! Bohužel už nevím, z kolika koní a poníků, mám pocit, že jich tam bylo kolem 15 - 20, ale nevím.

 

V neděli 24. 7. 2011 se konal VT v Dubicku. Tak jsme se tam s Ferdou a i s Agátou a Carusem vypravili. S Ferdou jsme jeli dvoufázový parkur 50cm/60cm, čistě, ale bez umístění. A ještě dvoufázový parkur 75cm/85cm, v první fázi jsme měli 8 trestných bodů (ale na opracku jsme skákali s rezervou!), proto jsem nemohli postoupit do druhé fáze.

 

Ale potom si zavolali p. Vachutku na věž, poté nás vyloučili za dotyk jezdce překážky, ale vůbec si neuvědomuji, že bych něco takového udělala. Agáta s Carusem jeli to samé, také se jim dařilo podobně jako nám, takže se také neumístili. Ale Ferda byl docela šikovný.

 

Dne 30. 7. 2011 v sobotu jsme se s Ferdou zúčastnili Letních jezdeckých her v Horce. Akci pořádal JK Štarov, bylo to něco jako VT. Jeli jsme s Ferdou parkur 60 cm/70 cm čistě, ale neumístili jsme se. Dále jsme jeli parkur SO 80cm, tam jsme bohužel shodili 6. překážku, tudíž jsme přišli o dost bodů, ale na opracku ji Ferda skočil krásně ještě s rezervou, takže jsem se také neumístili.

 

Potom jsme jeli barely, v těch jsme také žádnou stužku neulovili a na konec jsme se zúčastnili tyčí, kde jsme ukořistili 5. místo! Ferda byl opravdu moc šikovný, ale do teď mě pořád štve ta 6. překážka, protože čas jsme měli vážně SUPER.

 

V neděli 21. 8. 2011 se konaly Letní jezdecké hry II. Opět se konaly v areálu Lovecké chaty v Horce. Já a Ferda jsem se zúčastnili Parkuru 60 cm - 70cm, kde jsme získali úžasné 2. místo! Ferda jel pěkně a čistě, samozřejmě jeho tempem. Dále jsme jeli parkur 80 cm na čas. Tam jsme opět ukořistili to úžasné 2. místo!

 

Pořádně jsme to natřeli i velkým koním! Sice Ferda shodil jeden skok, ale měl tak dobrý čas, že jsme se umístili tak pěkně. No, a chybět jsme nemohli ani v kombinovaném parkuru do 80 cm pro koně a do 60 cm pro jezdce. Ferda jeho část doslova odletěl, ale bohužel shodil hned první skok, ale to byla náhoda.

 

Já jsem svoji část odběhla taky celkem dobře - hlavně čistě. A získali jsme 2. místo. Špekounek byl prostě nejšikovnější! Dal mi moc pěkný dárek k narozeninám!

 

Dne 25. 9. 2011 v sobotu se konal VT v Litovli na Šargouně. To jsme si nemohli nechat ujít! Máme to do Litovle přece kousíček. Šli jsme tam proto tzv. "po kopytě". Jela jsem s Ferdou křížkový parkur, kde jsme dostali 4 trestné body, protože Ferda jeden křížek shodil. Jako spíš ho ani nepřeskočil. Ale i přesto jsme se umístili na krásném 3. místě.

 

Dále jste nás mohli vidět ve dvoufázovém parkuru 60 cm/70 cm. Ten parkur jel Ferda moc pěkně, čistě i rychle. Ale v první části letěl, jak to obvykle dělá, jenže v druhé části se zklidnil, proto jsme neměli tak rychlí čas, abychom se dostali na "stupně vítězů." Ale Ferdovi to šlo moc pěkně!

 

Ve středu 28. 9. 2011 jsme se s Ferdou vydali na VT do Bohuňovic. Účastnili jsme se hobby části dne. A to parkuru 70 cm. Na opracovišti se mi zdálo, že Ferda kulhá. Dokonce mi i dvakrát štycnul skok, což u něj nebývá zvykem! Asi neměl svůj den. Parkur se mu celkem vydařil. Buhužel asi nějak zavadil nebo co o poslední překážku a shodil ji.

 

Ani jsem to neslyšela! Zajímalo by mě, jak to udělal, že to spadlo. Na jiných skocích měl slušné rezervy! Ale nedá se nic dělat. Kvůli tomu osmému skoku jsme se neumístili, i když čas měl o dost rychlejší než ostatní, velcí koně. Ale stejně mu to tam šlo, pro mě je pořád nejšikovnější!

 

V sobotu 22. 10. 2011 se na Bouzově konala Hubertova jízda, tak jsme s Ferdou nemohli chybět! Přijeli jsme tam (jako obvykle) mezi prvními. Tak jsem tam trochu mrzla. Zaplatila jsem startovné a dostala jsem pidi stužku. Přijeli tam i Čočkovi, aspoň jsem tam někoho znala. Až bylo cca 30 minut před předpokládaným zahájením, nasedlala jsem Ferdu.

 

Nástup byl na takové louce vedle areálu. Ferda byl celkem hodný. Krásně skákal všechny skoky, co byly po cestě. Dorazili jsme na další louku, kde bylo občerstevní a soutěže. S Ferdou jsme se účastnili minimaxů pro poníky, kde jsme obsadili úžasné 3. místo! A myslím, že tam byl Ferda zase nejmenší. Po ukončení soutěže jsem se ptala, kolik Ferda skočil, prý 120 cm! To je cca o 5 cm větší než on! Je to prostě můj Špekounek! Den se nám oběma moc líbil!

 

V sobotu 19. 11. 2011 jsme se s Ferdou účastnili Hubertovy jízdy (WRC Benátky). Tentokrát jsem si vzala i červené čertovské rohy na přilbu a Ferdovi jsem dala na dečku SPZ "ĎÁBEL". Mělo to veliký úspěch! Vyjížďka byla super, až na ten les. Ferda tam měl i kamarády Nera a Prince. S Nerem se pořád předháněli, dokonce i lišku jsme omylem předjeli.

 

Zhruba v polovině trasy bylo občerstvení, ale už nic nezbylo, tak jsem aspoň koupila tyčinky (Ferda je snědl skoro všechny). Samozřejmě nechyběly ani soutěže, parkur a dostihy. Parkur jsme jeli čistě, ale nějak to Ferdovi uklouzlo, tak jsme měli pomalý čas.

 

V dostizích (pro pony) jsme obsadili super 2. místo! Předjel nás Nero s Marťou. To 2. místo bylo na konci odměněno kyblíkem kokyn pro Ferdu a bílou stužkou! A večer jsem dorazila na soud, ale čekala jsem, že bude lepší.


MYSLÍM, ŽE LETOS UŽ SE ŽÁDNÉ "SRANDY" NEZÚČASTNÍME, myslím, že už nic nebude.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?