Naše první skoky

3. září 2011

Když jsem jednoho dne přišla do stáje, tak mě už Daisynka vyhlížela. Vykydala jsem všechny boxy, dala koním čistou vody a samozřejmě jsem je vypustila do velké ohrady. Po chvilce přišla má kamarádka Terka, která mě učila pořádně jezdit na koni.

 

 

Po chvíli přemýšlení, co budeme dělat, jsme vymyslely, že se pojedeme projet. Když jsme to šly oznámit majiteli stájí, tak nám to ale bohužel zamítl, protože byl myslivec a věděl, že toho dne jsou uspořádány lovy a že bychom jenom vše pokazily. Nakonec nám navrhl, že můžeme jezdit v ohradě a že mě může Terka naučit skákat přes překážky.

 

Když jsem to uslyšela, tak jsem dostala strašný strach a začala se z toho vykrucovat, že to umět nemusím atd. Terka se ale nenechala odradit a tak mi okamžitě začala vysvětlovat, co potřebuju za vybavení na parkur, jak se má správně najíždět na překážku a co dělat, když je kůň neposlušný.

 

Když skončila svou přednášku, tak mě poslala pro sedlo, čištění, uzdečku, dečku a tlumič neboli beránka. Když jsem měla nasedlanou Daisy, tak mi Terka ještě řekla, že na Daisy hodně dlouho (už to bylo asi 5 let) nikdo neskákal a že neví, jak se bude chovat. Když jsem teda odváděla Daisy do ohrady k překážkám, tak jsem byla nervozní a docela dost vyklepaná strachy.

 

Když jsem najížděla na první a docela malou překážku, tak jsem radši zavřela oči, povolila opraty, protože jsem nechtěla vidět, kam spadnu až mi Daisy odmítne skočit. Nakonec mi Daisy elegantně a s chutí přeskočila překážku. Terka nás dvě moc chválila. Po každém správném přeskoku nám překážku trochu stěžovala. Po zdolání těch několik málo překážek jsme s uspěchem odjeli z ohrady a těšila jsem se, jak příště půjdeme zase skákat. Samozřejmě jsem měla helmu, rukavice a chapsy. Děcka, prosím, nechoďte skákat bez chráničů. Kámošku to málem stálo život.

 

 

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?