Naše první závody

8. listopadu 2012

Tak už i na nás došlo. Rozhodla jsem se zkusit se jet podívat na závody, konkrétně na psí sport agility. Když jsem si pořizovala borderku, plánovala jsem, že s ní agility zkusím, mají na to vlohy a stejně je člověk musí nějakým způsobem zabavit.

 

 

S agility jsme začali v létě, problém byl najít vhodný „cvičák“ pro tento sport, jeden máme sice kousek za městem, ale tam to nějak nevyšlo (ne všichni podporují názor, že na sporty tohoto druhu mají nárok i bezpapíroví psi), a tak nezbylo, než se podívat po něčem jiném. Naštěstí se objevila možnost jezdit do nedalekého města, což není problém, když máte auto.

 

A tak jsem si našla 2x týdně čas, abych tu naší živou borderku utahala. I když, popravdě řečeno, ze začátku jsem byla unavenější než ona. Sice jsme toho spolu moc nestihly, ale je to border kolie a která border kolie nemiluje tunýýýlky?? Proto jsem se také rozhodla zkusit závody, na které mě navedla naše cvičitelka. Jednou se totiž zmínila, že štěňátka, co ještě nemůžou závodit kvůli překážkám a kloubům, mají speciální typ závodů, kde jsou jen tunýlky.

 

Dala jsem se do hledání závodů tohoto typu a zjistila jsem, že takové tunýlkování je téměř na každém neoficiálním agility závodě, což byla dobrá zpráva. Poněkud horší zpráva byla ta, že je konec „sezóny“ a kvůli nastávající zimě se počet závodu snižuje, navíc jsem nechtěla jet přes půlku republiky jen proto, abychom si to zkusili.

 

Naštěstí byly v našem kraji 2 závody, bohužel u jednoho se nám nehodil datum, a tak na nás zbyla jediná možnost, jak se ukázat! Na náš velký den jsme se chtěla připravit, bohužel se měnil čas, a tudíž už jsme nemohli jet trénovat v týdnu, protože když se vrátím z práce, už je tma. A ani víkend před závody to z určitých důvodů nevyšlo, tak jsem jen mohla doufat, že to nebude příliš velká ostuda.

 

Na závody jsme vyjeli hned brzy ráno a je pravda, že počasí nám opravdu nepřálo, celý den pršelo s přestávkami a celkově bylo asi jen 8°. To nám ale radost nezkazilo. Jen mne překvapila ještě jedna věc, čekala jsem mnohem, mnohem menší účast, nakonec nás tam bylo asi okolo 50ti týmů. Nejprve se běžel právě náš očekávaný tunýlkový běh, byly jsme samozřejmě rozděleni do kategorií, my byly štěňátka velikosti L.

 

Musím říct, že jsem s naším výkonem byla spokojená, i když oproti ostatním borderkám jsme se nepředvedly v moc dobrém světle. Ale jak bychom také mohly?? Sáva viděla tolik tunýlků poprvé v životě!! My máme na našem cvičáku jen jeden jediný, takže stejně ani nebylo co procvičovat. Navíc byla v naší kategorii jedna z místních a bylo vidět, že tunýlky mají k dispozici, předvedli perfektní bezchybný a rychlý běh.

 

To ta naše trubička se v jednu chvíli zamotala tak, že místo aby tunel proběhla, skočila si na něj. No, aspoň jsme pobavily ostatní. I přesto jsem ale nakonec byla spokojená, protože jsme vyhráli krásné 3. místo! Ale máme co dohánět. A když už jsme tam byli, rozhodla jsem se vyzkoušet i agility jumping, kde byly jen skočky a tunýlky.

 

Nikdy jsme na závodech nebyla, bála jsem se nervozity a hlavně toho, že si nezapamatuji pořadí překážek. Naštěstí byl parkur opravdu jednoduchý, nás zařadily do kategorie S, abychom skákaly jen malé skočky. Trošičku mne zklamalo, že vyhlášení výsledků bylo souhrnné pro celé kategorie S, M a L, i když v rámci každé skupiny byli dohromady začátečníci, ostatní, co běhají běžně závody a štěňátka.

 

Takže jsem věděla, že my šanci nemáme. Děláme chyby a nejsme zatím tak rychlé. Ale vždyť teprve začínáme. Také mě mrzela ještě jedna věc. Pořadatelé nijak u tohoto typu závodu nebrali v potaz, že jsou kategorie namíchané a běh se posuzoval zcela dle platného řádu agility ČR. Takže my jsme se bohužel diskvalifikovaly.

 

Snažila jsem se tu naší střelu ukočírovat, což se mi i první půlku parkuru dařilo, ale potom měla nějaký zkrat. vyběhla z tunelu, skočky oběhla a vletěla do dalšího. A tak jsme se pomalu sbalili a vyrazili všichni domů. Byl to skvělý zážitek! Jen pro příště se lépe podívám do propozic, aby nás posuzovali bez diskvalifikace či mírnějším způsobem.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?