Naše řada nešťastných příhod

5. května 2012

Dobrý den, jmenuji se Lucie a chtěla bych se s Vámi podělit o některé nešťastné příhody, které se staly mě a mému pejskovi Bakovi. Jsou to věci, nad kterými se teď už jen směji, ale tenkrát mi mnohdy mrazilo až na zádech.

 

 

Začala bych možná první naší nemilou příhodou. Tedy spíše Bakovu nemilou příhodu. Bylo mu tehdy ani ne třičtvrtě roku a já ho vzala na procházku ke známým, kteří vlastní tři koníky. Chtěla jsem vidět jak na ně bude Bak reagovat a jak oni na něj. Vše probíhalo v pořádku.

 

Bak se trošku bál ale potom opětoval koním jejich zájem. Spokojeně jsem je pozorovala, když ke mě Bak přiběhl. Byl úplně rozdováděný. Vytrhával ze země trsy trávy, lámal a kousal každou větvičku na kterou narazil. Naneštěstí ho napadla asi ta nejhorší věc kterou mohl udělat a to ta, že se v hravě zakousl do ohradníku, který tvořil koňskou ohradu.

 

V ten moment mu proběhlo hlavou asi tisíc voltů. Než jsem se stačila vzpamatovat, začal zpívat "povimpovimpovim" a zmateně poběhával po ohradě se staženým ocasem. Okamžitě jsem za nim přiběhla a začala ho utěšovat. Bylo mi ho hrozně líto, určitě nebylo nic příjemného. Naštěstí to dopadlo dobře, až na velké trauma které si odnesl od návštěvy koní.

 

S naší druhou příhodou zůstaneme ještě u elektřiny. Přes náš dvůr vede natažený kabel k tátově dílně, ve které vytváří své truhlářské výrobky. Tenkrát táta musel narychlo odjet do města a zapomněl zapnutou elektřinu, která vedla právě tím zmiňovaným kabelem.

 

Našeho malého Baka opět nenapadlo nic lepšího než si z kabelu udělat kousací hračku. Ve chvíli když jsem na dvůr přišla byl už kabel vejpůl. Bak měl asi z pekla štěstí, že tehdy ve vsi opravovali elektrický sloup a elektrika byla proto vypnuta.

 

Další, třetí příběh se odehrál u vody. Nikdy psa nekoupej, dokud mu nebude alespoň rok! Říkával mi táta. Já s těmito slovy na srdci vycházela z domu s Bakem na procházku. Šli jsme podél řeky Otavy na které byly ještě po stranách kousky ledu, jelikož byl leden. Vesele jsme si vykračovali a došli jsme na místo zvané Špic.

 

Břehy řeky tam jsou jako docela velké schody z kamene. Chvíli jsme si házeli aport a potom se uběhaný Bačík šel napít. Moc se mi to nelíbilo, ale nebudu přeci psovi zakazovat pití. Jenže jsem nevěděla že Bak je tak chytrý a vleze si na ten nejvyšší schod a zněj se bude snažit napít. Když jsem to vypozorovala, nedalo se už nic dělat.

 

Spatřila jsem ho právě v momentu, kdy se překulil po hlavě do vody. Neváhala jsem a rozběhla se ke břehu. Sáhla jsem po něm a vytáhla ho. Celý se klepal. Sundala jsem si bundu a snažila se ho vysušit mikinou. Snažila jsem se ho hodně rozhýbat, aby se zahřál a pak jsme vyrazily opět k domovu. Dopadlo by to dobře, kdyby nechytl do uší silný zánět, se kterým se potýká do dnes.

 

Čtvrtá a poslední příhoda se stala opět u vody. Šli jsme kolem elektrárny ke které vedl náhon do turbíny. Přes náhon vedl můstek, po kterém jsme přecházeli. Bak běžel napřed a na druhém břehu ho začal zajímat klacek zaklíněný pod mostem. nešikovně se pro něj ohnul a co by čert nechtěl do náhonu mi spadl. Viděla jsem jak se nad ním uzavřela voda a jak ho to táhlo do mříží které byli kousek dál.

 

Bez váhání jsem se sehnula a vytáhla ho za kůži ven. V té době už to byl docela macík a málo nevážil, tudíž ho to značně bolelo. Bylo to poprvé v životě co se po mě ohnal a chtěl mě kousnout, ale já vím, že jsem mu zachránila život i za cenu toho že přišel o pár chloupků na hřbetě.

 

Toto byly příběhy, které považuji za nejhorší zážitky, které nemuseli dopadnout dobře. Samozřejmě sem tam byla ještě potyčka s jinými pejsky, ale naštěstí Bak v nich nikdy neprohrál a jeho "vyzyvatelům" se také nic nestalo. Ale o tom až třeba někdy jindy...

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?