Naši pejsci - Terinka

11. prosince 2011

Dalším pejskem v naší rodině byl jezevčík. Když moje maminka ovdověla a zůstala sama v celém domě a daleko od rodiny dovezli jí známí krásnou fenečku hladkosrstého jezevčíka. Dostala jméno Terinka.

 

 

Terinka byla droboučké a mrštné štěňátko a maminka neměla moc času na stýskání. Terinka byla velice přítulná a vyváděla drobné lumpárničky. Přesto že měla před domem zahrádku chodila s ní po procházkách a pomalu se s tatínkovým odchodem smířila. Dneska se tomu říká canis terapie.

 

Když přišli prázdniny opět přijela horda dětí. Maminka chodila s kartami v kapse a hrála s dětmi „prší“ a přitom neustále vyhrávala. Já jsem ale odhalila jejich metodu. Terinka vyskočila na stůl všechny karty si vždycky prohlédla a já tvrdím, že mamince napovídala.

 

Potom přišel ošklivý podzim a maminka se dočasně přestěhovala k nám do města, kde měla malinký byteček. Tam nemohla Terinku mít tak si ji k sobě vzala sestra, která bydlela v domě se zahradou. Jednou k nim přišel na návštěvu statný jezevčík, ale Terince se nelíbil nebo ještě nebyl ten správný čas a tak odešel s nepořízenou domů.

 

Jenže když se vracela druhý den sestra z práce našla milého pejska i s Terinkou u nich na zahradě, kam se s velikým úsilím podhrabal. (Ti pejsci jsou opravdu úžasní, byl tam jen jednou a bydlel 5km daleko, ale cestu k nevěstě si našel.)
Netrvalo dlouho a sestra mne ve čtyři hodiny ráno vzbudila, ať se jdu k nim na něco podívat. A byla to nádhera.

 

Terinka měla pět krásných malých dětí, dva kluky a tři holčičky. V tom roce byla dost veliká zima a napadlo spoustu sněhu, který neustále připadával. Když štěňátka trochu povyrostla vodila je Terinka každé odpoledne ven. Nejprve vyběhla sama prošlapala cestičku a potom si došla pro děti. Byla to krása, když se za ní zařadily a šlapaly v její stopě.

 

Tu a tam se nějaké překulilo do sněhu Terinka vyskočila štěňátko nadzvedla postavila do řady a šlo se dál. Já jsem od té doby u nich skoro bydlela. Chovala jsem ty malinké kuličky na klíně a vymýšlela jak doma oznámím, že máme pejska. Jako všechny děti chtěly i ty moje celý dětský život psa a moje odpověď vždycky byla ne, kdo se o něj bude starat a vodit ho ráno ven atd. atd. a manžel vždycky jenom přikyvoval.

 

Jenomže ty nádherné sladké kuličky dostaly i jeho. Jeden psík nám prostě ihned přirostl k srdci a tak, když přišla ta doba, kdy jdou štěňátka od maminky a já sbírala odvahu to oznámit jedinou zápornou reakcí bylo (ha, ha) budeš s ním chodit ráno sama ven. A já přikyvovala jako o život. Tím do našeho života vstoupil Maxík.

 

Ten rok ale moje maminka začala dost marodit, jezdila po nemocnicích a tak Terinka zůstala u sestry. Švagr někde sehnal granule pro kojící služební fenky a ty Terince dával. V té době u nás o nějakých granulích pro psi nebylo ani potuchy a on když jich dostal pytel, tak s tím chudáka Terinku krmil i když již dávno byla štěňátka z domu.

 

A Terinka tloustla a tloustla, až z ní byl válec na nožičkách.. Marně jsme švagrovi říkali, ať jí to nedává a začne s nějakou dietou a hlavně s ní chodí na procházky. Měl svojí hlavu a na nás nebral zřetel, prý ať se staráme o svého psa a on že se bude starat o svého.

 

Další léto již bylo mamince lépe a tak si vzala Terinku opět k sobě, ale to pro ní bylo už pozdě. Terinčino srdíčko tu zátěž nevydrželo a puklo. Dodnes to švagrovi nemohu odpustit a jediné označení, které pro něho za to mám by se muselo vytečkovat.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?