Nebezpečí pro psy může číhat i na zahradě

26. července 2017

S příchodem léta trávíme stále více času venku na sluníčku, v přírodě, u přátel. Dokonalý zážitek umocní, když může být náš miláček s námi. Ne vždy, je pro něj všude bezpečno a měli byste myslet i za svého pejska, než dáte všanc jeho zdraví!

Chemie není pro psy

Poslední dobou se množí otravy psů na zahradách a záhoncích. Tak schválně, jaké používáte na zahrádce pesticidy proti škůdcům? Hnojiva? Postřiky? A co granulky a nástrahy proti slimákům? Nebezpečí číhá v tom, že i když na obalu píší výrobci, že pro domácí mazlíčky není výrobek nebezpečný, již mnohý veterinář se přesvědčil o tom, že to bohužel neplatí vždy. Váš pes na danou nástrahu může mít třeba jen alergii a na kapačkách na klinice si to potom budete vyčítat. Je lepší dohlédnout na to, aby pes nic na zahradě nepozřel nebo neolízl, obzvláště po aplikaci silné chemie na zahradě.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Bylinky, které neléčí

Nezapomínejte také na to, že ne každá bylinka je pro psa léčivá a někteří psi jsou schopni ochutnat a sežrat kde co, i to, co by normálně člověk nepředpokládal. Na zahradách se často vyskytují rostliny jako například oleandr, durman, klívie, anturie, prvosenka, pryšec. Překvapivě i například vlčí mák nebo lilek černý může u psa po pozření byť kousku rostliny vyvolat zástavu dechu, tlumí srdeční činnost, způsobují bezvědomí. Průjem, zvracení a křeče může způsobit i cypřiš, kapradí, tis nebo plaménky! Aneb není kytka jako kytka

zahrada1.jpg

Nástrahy všedního dne

Možná by vás o tom ani nenapadlo uvažovat, ale někteří psi, jsou svou všežravostí a temperamentem schopni skutečně všeho. Při příchodu na návštěvu bleskově zhodnoťte například i rizika jako bazén – zda je pes schopen z něj vylézt, pokud se do něj šťastně nebo nešťastně dostane. Nezapomínejte na grily – mnohý pes se rozdovádí k divokému běhu a ne každý gril je „neshoditelný.“ Žhavé uhlíky na svém psovi jistě nechcete. Stejně tak po očku pohlídejte, aby nic nesežral ze stolu – jemné, špičaté kostičky, avokádo, čerstvé fazole a mnohé další lidské pochutiny jsou pro psy život ohrožující! Ať již na zahradě relaxujete jakkoliv, počítejte s tím, že váš pes je tak trochu jako dítě a neměli byste jej spustit z dohledu!

zahrada2.jpg

Za Hafici.cz přejeme hravé, krásné a zároveň bezpečné léto pro Vás a vaše mazlíčky.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?