Nedejte parazitům šanci, nejlepší obrana je útok!

10. dubna 2014

Letošní mírná zima už nás delší dobu připravovala na příjemné jaro. A ono je tu! Stačí už jen skočit do jarního tempa. Není nad to si zalenošit třeba s vaší kočkou na vyhřáté trávě, ale pozor. Právě tam na Vás i na ni mohou čekat nebezpeční vnější parazité (nejčastěji klíšťata a blechy). Nikdy proto nezapomeňte na správnou preventivní ochranu před parazity. Klíšťata v kožichu a blechy v domácnosti nejsou trendem letošní sezóny. Trendem je zdravý domácí mazlíček, trendem je nedat parazitům šanci.

Jarní slunce neláká ven jen nás

Tak jako teplé počasí láká ven nás, láká na slunko i nebezpečná klíšťata, blechy, komáry, všenky a bodavé mouchy. Právě ti si rádi počíhají na naše čtyřnohé kamarády. Výsledkem je potom hojná úroda nacucaných klíšťat na naší kočce. Nejenže jejich odstraňování patrně není naší nejoblíbenější činností, jsou i velkým rizikem pro zdraví. Právě klíšťata jsou přenašečem závažných onemocnění např. lymské boreliózy, babeziózy a klíšťové encefalitidy. S takovými nemocemi skutečně nechcete mít co dočinění. Blechy jsou potom často podceňovaným nepřítelem, který naši pohodu a zdraví koček ohrožuje celoročně bez výjimky. Blechy, které majitel začne nacházet na zvířeti, představují pouze 5 % populace, která se zabydlela u něj doma. 95 % blech je totiž téměř neviditelných, neboť se nachází ve svých vývojových stádiích. A že vaši kočku blechy netrápí, protože přece žádné nemá, kde by k nim přišla? Stačí návštěva, která podcenila ochranu svého domácího mazlíčka a kromě dárku pro hostitelku k vám domů mohla přinést i blechy.

 

Další z nepříjemných vlastností blechy je fakt, že je mezihostitelem nebezpečné tasemnice, která může ohrozit i zdraví člověka. Nezapomeňte proto také na pravidelné odčervování alespoň jednou za 3 měsíce pomocí odčervovacích tablet řady (rodiny) Drontal. Nezapomeňte, že úspěšná preventivní ochrana znamená ochranu před vnějšími parazity a současně i před parazity vnitřními.

 

Kočky a postel

 

Nejlepší obrana je útok

Nenechte svou kočku na pospas a nenechte si tak kazit nadcházející období jara, léta, podzimu, …, vlastně celý rok. Spolehlivým společníkem v boji proti klíšťatům a blechám může být inovativní obojek Foresto, který je revolučním spojením nových technologií, účinných látek a šetrné spolehlivé ochrany. Kočky, ale i třeba vašeho psa ochrání až po dobu 8 měsíců. Stačí nasadit tak, aby byl v kontaktu s kůží zvířete, a rázem dojde ke spuštění řízeného uvolňování účinných látek, které odpuzují a hubí dospělá klíšťata, jejich larvy a nymfy, dospělé blechy.  Psa ochrání i proti všenkám. Velkou přidanou hodnotou je repelentní účinek obojku Foresto, který způsobí tzv. efekt rozpálené plotny. Díky působícím látkám není totiž klíště schopno setrvat na kůži zvířete a ještě před tím, než se stihne zakousnout a tedy přenést některé ze závažných onemocnění, odpadá a hyne. Tento voděodolný a nezapáchající obojek je vhodný pro koťata od 10 týdnů věku a štěňata již od 7 týdnů věku. Díky jeho chytrému bezpečnostnímu systému uvolňování také nehrozí ani té nejdovádivější kočce žádné nebezpečí.

Foresto pro kočky

Pamatujete, že zodpovědná preventivní ochrana je cesta nejen k pohodovému jaru, ale i celému roku.

 

Další informace najdete na: www.zdravymazlicek.cz a www.casnaodcerveni.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?