Nejhorší den v mém životě

15. září 2012

Na tenhle den už asi nikdy nepřestanu vzpomínat jako na jeden z těch nejhorších, které kdy pro mě mohly být. Alespoň zatím. Zatím je to ten nejhorší den, jaký jsem kdy zažila. To osudné datum je 5.9.2012.

 

 

Tehdy se stala věc, na kterou jsem nikdy nechtěla myslet, kterou jsem si nikdy nedokázala pořádně představit. Bigoušek odešel do kočičího nebíčka. Byl nemocný a v tu středu se mu dost zhoršil zdravotní stav. O víkendu ještě běhal po zahradě, když jsme ho na chvíli pustily a měl se k lepšímu. V pondělí a v úterý ale ležel v pelíšku a nechtělo se mu jít ven.

 

Ve středu, když jsme měli jet k veterináři už na tom byl dost špatně. Vzpamatovávali jsme se z náhlého odchodu Igíčka, který se odehrál pouhý týden předtím a teď jsme se měli postavit další strašné situaci. Bigouška jsme z jeho pelíšku přemýslitly do bedýnky a naložily do auta. Trochu mňoukal, ale pak začal příst.

 

Asi poprvé nebo podruhé v jeho přítomnosti jsem brečela - jindy nebylo proč, dělal mi akorát radost, ten můj krásnej kocourek. Když jsem se s ním loučila, nemohla jsem se od něho odtrhnout. Nechtěla jsem s ním a s mamkou jet k vetovi, to bych nedokázala. Máma Bigouška odvezla k veterináři, který řekl, že by bylo nejlepší mě uspat.

 

Připravovaly jsme se na to po celou dobu jeho nemoci, protože tenhle okamžik vždycky mohl přijít... Ale ve skutečnosti je to nepředstavitelné. To, že vás opouští milovaný kamarád, největší kočičí přítel, jakého jste kdy poznali. Doma to potom připomínalo slzavé údolí. Bigouška jsme nechali v krabici ve stodole, přikrytého kusel látky.

 

Večer jsme mu vzadu na zahradě vykopali hrobeček a tam jsme ho pohřbili. vidět, jak je váš mazlíček zasypávám hlínou je taky strašné. nikdy jsem si nedokázala pořádně představit, co bude, až Bigoušek nebude. Prostě taková situace byla zcela vyloučitelná a o tom jsem nepřemýšlela.

 

Jenom jsem věděla, že to bude hrozné. Vím, že stejně by jednou odešel, ale proč musel být takový mladý? Proč s námi nemohl zůstat ještě o pár let déle? Proč zrovna k němu jsem se tak moc připoutala a proč to všechno působí takovou bolest...?

 

Bigoušku, spinkej sladce broučku, teď už tě nic netrápí, promiň, že jsme tě nechali odejít, ale bylo to pro tebe to nejlepší, co šlo v danou chvíli udělat. Nikdy nezapomeneme.

 

 

 

 

Přidáno: 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?