Nejlepší psí přítel

20. března 2011

Musím se s Vámi podělit o zážitek, který trval skvělých 14 let a 2 měsíce. Od malička jsem vyrůstala se psem a proto pocit mít nějakého pořád vedle sebe mi zůstal.

Jednoho teplého dubnového odpoledne jsem šla domů z práce a potkala kamarádku za kterou šel pěkný, ale trochu vyhublý Německý ovčák. Říkám jí - to je pěkný pes, je tvůj? Ona na to že ne, že přijel autobusem MHD 181 a jde za ní od stanice. Zamlaskala jsem na něj, on přiběhl a radostně vrtěl ohonem. Nalákala jsem ho domů, tam mu dala obojek a něco k snědku. Nejvíc slyšel na jméno BEN, které jsem vyřkla až po různých ALÍCÍCH a REXECH a BOJARECH ;-D
Tak u nás začal žít. Druhý den jsem s ním jela na veterinu, doktor mi sdělil, že je mu asi rok, je zdravý leč, trochu drobnější a naočkoval ho. Asi po týdnu jsem zkusila Bena odepnout z vodítka, se strachem jestli nezdrhne, ale to byl pes, který si hlídal mě a ne já jeho. Stačilo aby se vzdálil cca na 10 metrů a už se ohlížel, jestli mě někde nezapomněl. Pomalu jsme začaly se základním výcvikem, byl moc šikovný a učenlivý. Miloval aportování čehokoli a zdolávání různých překážek, ani 2 metry vysoká překážka, kterou zdolávali vojáci na cvičišti mu nedělala problém.
Za nějakou dobu k nám přijela starší sestra s tehdy dvouletým synkem. Ten co Benovi prováděl ... chytal ho za čumák, tahal ho za uši, strkal mu prstíky do čumáku a Beník jen ležel, tiše kňučel a uhýbal hlavou. Nakonec mu asi trochu došla trpělivost a jemně s citem vzal klučinovo předloktí do tlamy a odsunul ho bokem. My všichni strnuly, ale tím to skončilo. I potom, když se mi narodila dcera jí nikdy neublížil, byl to prostě nejhodnější pes na světě.
Tak šel čas a Bena začaly zlobit zadní nohy, jak už to občas u Německých ovčáků bývá. Jednoho dne, to mu bylo 14 let a 2 měsíce jsem přišla z práce a on už se chudák nemohl postavit. Dlouhé hodiny jsem přemýšlela, jestli TO udělat a odvézt ho na uspání. Nakonec jsem se z těžkým srdcem rozhodla a poprosila kamaráda s autem, který měl známého veterináře. Odvezly jsme ho tam a začala nejhorší a nejdelší chvíle v mém životě. Doktor ho prohlédl a řekl, že má slabé srdíčko a nemocná játra. Nejdřív ho uspal, než usnul držela jsem mu čenich v dlaních a moje slzy mu skrápěly čumák, když usnul píchl mu doktor do srdíčka smrtící injekci, ta doba byla neskutečně dlouhá. Asi po 15 minutách ho poslechl, ale Ben se nechtěl jen tak vzdát a srdíčko mu stále bilo, doktor kroutil hlavou a píchl mu druhou. Pomalu jsem cítila, jak z něj vyprchává život, ale přesto bojuje. Asi po dalších 15 minutách byl konec ... konec všeho. Přes slzy jsem ani neviděla na cestu, jako teď nevidím na písmena.
Bene NIKDY nezapomenu, mám tě ráda.

 

Přidáno 76 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?