Nejlepší tábor

23. října 2010

Jela jsem tam jednou, jezdit tam budu pořád!

 

Tak nějak zněla věta po osmidenním táboře v Rajnochovicích. Byla jsem tam teprve dvakrát. Jednou v hotelu "Polom" což je asi 1-2 km od koní a "Ve Dvoře" kde jsou koně vedle nás. Ještě je jedna možnost a to okál (který je za hotelem) ale na něm jsem ještě nebyla. Kdyby jste se rozhodli, že chcete na tento tábor jet doporučila bych být ubytovaná ve Dvoře. Je to blíž ke koupání, ke koním, ráno vyháníte koně na pastvu, večer z pastvy, večer je zaháníte do stáje, dáváte jim žrádlo...

 

Tábor je celý o westernovém ježdění. Na táboře jsme jezdili 2× denně a to na plemeni hafling.. Ráno, ve Dvoře jsme vstali, oblékli se a šli jsme zahnat koně ze stáje na pastvu přes silnici. Potom jsme se šli nasnídat. Snídaně byly vždy výborné! Kdo byl najedený řekl to vedoucí a šel na pokoj. Měli jsme chvíli čas na hygienu a kdo chtěl mohl si jít něco koupit do obchůdku nebo do restaurace. Nachystali jsme se do jezdeckého oblečení (v čem jezdíme) a vyrazili jsme ke koním (byla to dlouhá cesta :D) Asi po deseti metrech jsme otevřeli branku kde se většinou proháněla hříbata. Koňadry (tak se tam říká holkám od koní) chystaly koně ale až po tom, co jsme si je vyčistili. Každý jezdí 10-15 minut (podle toho kdy).

 

První den se vodí ve dvojicích, druhý den je na lonži, třetí den je na lonži a sami, čtvrtý den se jezdí na vyjížďky (sami) kde se střídá ve dvojicích (jeden tam a druhý jede zpátky), pátý den se jezdí na vyjížďky a kluše, šestý se jezdí na vyjížďky, sedmý jsou záverečné zkoušky na body, a osmí se jede domů. Tak nějak to tam chodí (jen přibližně protože si to už nepamatuji). Jednou (myslím že 6. nebo 7. den) je diskotéka v hotelu Polom.

 

Pokaždé je tam pár hříbat, které se občas dost pletou při ježdění do kolbiště. A také je bereme na vyjížďky tak je nutno na ně dávat pozor. Mají tam potomka známého hřebce Pure Dunnit Power. No, byla bych tu hodiny kdybych vám měla napsat zážitky. To byste tam museli být se mnou.

 

Přidáno: 40 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?