Nejnovější trendy v koňské kosmetice

1. dubna 2014

Rozumí se samo sebou, že by náš kůň měl vypadat jako ze škatulky. Ale předpisový vzhled koně má i další, ne zrovna zanedbatelný efekt. Totiž jedeme-li na upraveném koni, hned vypadáme v sedle lépe i my, třebaže se v něm necítíme dvakrát jistě.

Naštěstí ale pěkný kůň zaujme každého víc než naše balancování v sedle, které se snažíme vydávat za jezdecké umění té podivně se kymácející postavy jedoucí na našem koni. Ano, je to v našem vlastním zájmu, aby zevnějšek koně maskoval nedostatky nás jezdců.

Ruku na srdce, kdo by s radostí poslouchal poznámky typu: „Kdo posadil na koně takové nemehlo?“ Přičemž to nemehlo jsme samozřejmě my a nikdo jiný.

Naštěstí se však na trhu nedávno objevily technické pomůcky, díky kterým můžeme být takových to nejapných poznámek ušetřeni. Právě díky nim bude náš kůň natolik elegantní, že nám už naštěstí nebude nikdo věnovat nežádoucí pozornost.

Přinášíme proto, aniž bychom zpochybňovali něčí jezdecké umění, informace o těchto důležitých jezdeckých potřebách.

S vyleštěnými kopyty nejdál dojdeš

První z nich je leštič kopyt. "Dobře vyleštěná kopyta, půlka obchodního úspěchu" tvrdívali koňští handlíři, a třebaže tato profese již víceméně zanikla, jistě tito moudří lidé věděli, o čem mluví.

Leštič kopyt připomíná větší zubní kartáček, který funguje na elektricky pohon. Vyrábí se i ve variantě s bateriemi, protože ne na každé pastvině je k dispozici elektrická zásuvka.

Štětinky leštiče jsou speciálně konstruované tak, aby vyleštily kopyto co nejšetrněji, ale zároveň co nejblýskavěji.

Podle dosavadních zkušeností snášejí koně leštění kopyt dobře, a to i ti velmi nervózní. Některým se to dokonce líbí natolik, že tuto proceduru vyžadují denně.

Výsledkem jsou nádherně se lesknoucí kopyta, která fungují stejně jako zrcadlo. To znamená, že hází tzv. prasátka. To má tu nespornou výhodu, že i kdyby chtěl někdo kriticky zkoumat naše jezdecké umění, bude oslněn kopyty natolik, že něčeho takového nebude stejně schopen.

 

Pořiďte si koňský fén

Další žhavou novinkou je koňský fén. Nejedná se o fén v pravém smyslu slova, ale i tento přístroj pracuje na podobném principu. Jeho účelem je totiž vytvářet víry v koňské srsti (psali jsme o nich i na koníčcích) pomocí proudu vzduchu.

 

Vír v srsti koně zlepšuje vzhled!

Několik na sobě nezávislých studií prokázalo, že vhodně umístěný, tedy na hrudní partii, a velmi výrazný vír v srsti koně vizuálně vylepšuje vzhled koně.

A to dokonce natolik, že i jezdec, ať už sebevíce špatný a taky, hm, neschopný, působí rovněž nanejvýš sympatickým dojmem, takže veškeré chyby, kterých se dopouští, se díky tomu stávají zcela neviditelnými.

Není divu, že o koňské fény a leštiče kopyt je takový zájem, že se na jednom nejmenovaném tuzemském e-shopu o ně dokonce strhla rvačka.

 

Dnes je ovšem apríl a tak nám nepomůžou ani leštiče kopyt, ani fény pro koně, ale jen poctivý trénink, abychom svému koni nedělali v sedle ostudu, protože sezóna je tady!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?