Nejoblíbenější kočičí schovky

4. července 2014

Máte doma kočku, kterou leckdy ani celý den nevidíte? Překvapuje Vás, na jaká rozličná místa je schopná se Vaše kočka schovat? Schovávání koček na místa, kde je skutečně občas problém je najít, není žádnou anomálií v jejich chování. Stejně jako my, lidé, i kočky mají dny, kdy nechtějí být rušeny. Je mnoho důvodů, proč se kočky schovávají. Ty najdete v následujícím článku spolu s tipy na ty nejoblíbenější kočičí schovky.

Proč se kočky schovávají?

Pokud se Vaše kočka dříve tolik neschovávala, hledejte příčinu ve zdravotních problémech. Ty nejlépe vyloučíte tím, že navštívíte veterinárního lékaře, který provede podrobné vyšetření. Pokud lékař prohlásí Vaši kočku za zdravou, pak musíte hledat příčinu jinde. Možná změna chování může být však způsobena i tím, že jste jí začali zavírat místnosti, ve kterých má například svůj pelíšek nebo boudu, ve které spává, čímž se změní její emocionální rozpoložení. Větší pozornost je třeba věnovat kočkám, které nejsou v domácnosti jedinými mazlíčky. Pokud máte více koček, nebo ke kočce ještě psa, je možné, že se Vaše kočka, nebo jedna z Vašich koček, bude cítit v ohrožení, a proto se bude schovávat častěji. Další příčinou častějšího skrývání Vaší kočky může být stres. Kočky jsou velmi vázané na prostředí, ve kterém žijí, takže pokud jste přemisťovali nábytek, nebo jste nějaký nábytek přikoupili, nebo se snad dokonce přestěhovali, pro kočku to znamená větší míru stresu a je možné, že se ze začátku bude schovávat více, než je obvyklé. Proto se doporučuje neměnit umístění pelechu, misek s jídlem nebo záchodu, abyste kočku nevystavovali zbytečnému stresu.

 

Kde svoji kočku pravděpodobně najdete?

Pokud má Vaše kočka nějaký svůj domeček, s největší pravděpodobností bude schovaná v něm. V případě, že má k dispozici ke schovávání ale i jiné místnosti, než je obvyklé, často využije například prostorů pod postelí, nebo naopak někde vysoko na skříni. Svoji kočku také velmi potěšíte, když domů přinesete nějakou papírovou krabici. V tu chvíli je jedno, jestli je krabice obrovská, nebo se na první pohled zdá, že se do ní Vaše kočka nemůže vejít. Vleze tam, ať chcete, nebo ne. Nejlépe se pak do krabice kočkám schovává, když jsou umístěny někde na skříni, tudíž když do ní kočka zaleze, tak skutečně není k nalezení. Pokud náhodou zapomenete zavřít skříň, obvykle s oblečením, buďte si jisti, že do ní kočka vleze. Takové teplé místečko ve skříni na hromádce svetrů je to nejlepší, co můžete svojí kočce poskytnout. A věřte mi, že když se vám tam kočka schová poprvé, budete mít velký problém ji najít. Kočky se také rády skrývají za květinami. Pro schovku jsou nejlépe využitelné květiny typu zelence.

 

Ať už je příčina skrývání koček jakákoliv, je třeba si uvědomit, že jejich touha po klidu je naprosto přirozená, stejně jako u lidí, proto bychom kočky v jejich skrýších neměli rušit, nebo je odtud například vyhánět. Mohli bychom jim totiž způsobit stres tím, že jsme je objevili, čímž dosáhneme akorát toho, že se naše kočka bude schovávat stále častěji a na delší dobu. Dopřejme našim kočkám trochu klidu. Občas nás může místo ukrytí kočky dokonce rozesmát.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?