Někteří lidé by neměli mít psa

14. ledna 2012

V každéme městě najdete lidi, kteří mají agresivní psy nebo neumějí poslouchat. Jak je to možné? Čím to je? Už se vám stalo, že jste šli na procházku a přiběhli k vám cizí psi a jejich páníček ani na ně nevolal nebo volal, ale neposlechli?

 

 

Je to tím, že v dnešní době má psa skoro každý, ale neumí si psa vychovat! Buď ho zanedbává nebo příliš rozmazluje, proto tudíš neposlouchá anebo si pes myslí, že může vše. Rozmazlenost se týkají spíše menčích plemen a zanedbanost vetších plemen.

 

Každý, kdo si pořídí psa, musí počítat s tím, že pes je vaším obrazem a ne, že se o něj budete starat, jen když je štěně, protože je roztomilý. Je to životní závazek, podobně jako když máte dítě, protože pes je svým způsobem dítě. U nás platí Městská vyhláška, že psi musí být vždy na vodítku, a čím to je? Pouze tím, že někteří psi ohrožují.

 

Moje fena umí poslouchat perfektně a nikdy se nestalo, že by někoho obtěžovala. Nejhorší případy jsou, když je pes zavřen na zahradě a jdete s ním na vycházku jednou za měsíc. Pokud máte takového psa, stravte s ním více času nebo si ani psa raději nepořizujte. Protože nejlepší na tom je to, že když k vám přiběhne pes nebo dva, což se mi nedávno stalo, váš pes se ani nemůže bránit, protože je na vodítku, ale obtěžovat vás cizí pes a vrčet na vás bude a jejich pána to ani nezajímá, protože je 300 metrů daleko.

 

Když vidíte třeba starší paní s pudlem, jorkšírem i jinou rasou, jak na vás štěká, je to pouze chyba toho, kdo má psa, tudíž není vychovaný a neví, že to nesmí dělat. Děti se taky poučují, nedělej tohle a támhle, a proč to někteří nedokážou pochopit, že to samé stačí říkat psovi, to je záhadou.

 

Bude to nejspíš tím, že to ten člověk možná řekne, ale jednou za dlouhou dobu. Doufám, že jsem příběhem nikoho nenaštval, neboť i já chybuji, přece jsem jenom člověk.

 

 

 

 

Přidáno: 42 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?