NEKUPUJ, ADOPTUJ

28. března 2017

Setkali jste se s případy, jak rodiče kupují svým ratolestem psy, jako hračky? Myslíte si, že je to správné? Jak s tímto problémem bojovat? Tento problém tkvěl v hlavách bývalým studentkám TSOŠ veterinární v Kroměříži, rozhodly se, spojit příjemné s užitečným. Myslíme si, že vytvořily krásnou myšlenku, nad kterou se zamyslí nemalé množství lidí…

Píše se den 3. září 2012 a do lavic usedají budoucí absolventi Tauferovy střední odborné školy veterinární. Nikdo v tento moment netuší, že třída 4. C, která čítá 30 studentek, promění svůj strávený čas na této škole krásnými činy po celé studium. Po několika letech na této škole, se dostaly děvčata na samý konec studia, hlavním aktem, o kterém Vám budeme vyprávět,  je třídní tablo.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Problém č.1,  jaké téma na tablo budeme mít?

Listujeme časem, až se objevíme v měsíci březen, krásný měsíc pro focení fotografií na třídní tablo, ale pořád není námět, který bychom chtěly vyfotit a ztotožnit své mládí na střední škole. Po dlouhých diskuzích jsme došly k závěru, že by bylo pěkné mít tablo v oboru, který studujeme.

 Projekt Nekupuj, adoptuj se rýsuje do finální verze..

Když jsme se všechny shodly na tématu tabla, už bylo vyhráno. Tím myslíme, oné Nekupuj, adoptuj. Pojaly jsme to určitým secesním způsobem a to, že nafotíme tablo s pejsky z útulků. Hlavní myšlenkou bylo, pomoci a zviditelnit pejsky v útulcích a mít originální tablo. Po nespočetné komunikaci s fotografem, který byl nadšen, a útulky tj. městským útulkem Čápka v Kroměříži a městským útulkem ve Zlíně, se mohla rozjet velká akce.

Jak bude vypadat finální koncept tabla?

Hlavní myšlenku tabla už víme, ale jak bude vypadat tablo celkově? Nakonec jsme zvolily nadčasové pojetí ve stylu, pes je Náš parťák a my budeme sdílet s ním naše nadšení a třeba i budoucí povolání. Chtěly jsme hlavně, aby naše fotky s psíky měly svůj vlastní příběh a vypovídaly i o nás samých, tj. Někdo byl sestřička s pacientem, myslivec s loveckým parťákem a milovníkem lesů, jiné promítly své tužby do cestování kolem světa, při které je následoval jejich mazlík. Dalším příběhem byla malířka se svým psím modelem, anebo také za zmínku stojí krásná víla a kouzelný psík či klaunka s klaunem. Své tablo jsme umístily ve městě Kroměříž ve zverimexu, ten se nachází na místě, ktere je ve městě frekventované na pohyb lidí. O to nám přeci šlo, aby naše tablo, ale vůbec myšlenku vidělo a pohltilo co nejvíce lidí.

Tím však náš projekt neskončil….

Další pokračování se neslo, že jsme vyrobily samolepky s nápisem ADOPTOVÁN, chtěly jsme lidem ukázat, že naše myšlenka a vůbec pojetí tabla může opravdu pomáhat a dostat do povědomí lidí to, že občas je lepší adoptovat pejska z útulku, než podporovat chovy, které by neměly být. Po vyvěšení tabla jsme byly nadále v kontaktu s útulky a neustále jsme doplňovaly samolepky s oným nápisem. Do teď na fb stránkách útulků sdílí pracovníci, že se nějaký náš parťák dostal do dobrých rukou a že ho má opravdu někdo moc rád a dává mu vše, co si zaslouží každý pes na světě.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?