Německý špic = ohrožena rasa psa

30. listopadu 2014

Tento článek je pro všechny vlastníky a milovníky plemene Německý špic.

Moc lidí netuší, do jakého stavu se tato nejstarší rasa psa na světě dostala.Na vymření je konkrétně velký špic, ale i střední je pomalu ohrožený druh.Je jen na lidech aby se situace alespoň v nejbližších letech zlepšila. Špic patří dodnes k rasám psů, ktere nebyly prošlechtěny. Ze špicu se později vyvinuly mnohé jiné rasy psů.
Mezi Špicové psi se zařadil nasledujici psí rasy: Německy špic, Japonsky špic, Finský špic, Akita Inu, Basenji, islandský pes, Samojed, Sibirsky Husky a vela jinych ...
Německý špic je nejstarší psí rasa v Europe. Je to jediná rasa, který zahrnuje až 5 uznaných variant.A to Vlčí špic, Velký špic, Střední špic, Malý špic, Trpasličí špic.
Všechny varianty mají vzhled a charakteristické vlastnosti Německého špice. Lišce podobnou hlavu s malým špičatým čenichem, malými špičatými stojatými ušima, nádhernou dlouhou, od těla odstávající srst, která na krku vytváří mohutný límec a bohatě osrstěný ocas, hrdě nošený přes chrbát.Charakterovo jsou špice velmi vázané na svého majitela.Sú věrné, veselé , živé a velmi zvědavé, ale umí i například hodiny proležet a čekat na zábavku.Umí se perfektně přizpůsobit rodine.Netúlají se jako mnohé jiné psy, není u nich lovecký pud.Moc milují děti, a moc rychle se učí.Neplatí na nich tvrdá výchova ale časté pochvaly, to oni milují a jsou velmi vdačné.Majú v krvi hlídání, hlásí každého vetřelce ale nepokoušou! je to i velmi vitální rasa psa, odolná počasí.A na konec neméně důležitá je i dlouhověkost těchto psu.Z historie je zajímavé že až do konce 18.století byly špice nejrozšířenější psi lidu.Ale koncem 19.století se už rasa vyskytovala zřídka, i pro to že moderní rasy psa zcela vytlačily obyčejného špica.Vznikol proto tehdejší spolek Německých špiců na záchranu rasy.Dnes je situace velmi nepříznivá zejména pro rasu velkého a trochu méně i pro středního špica.V europe je dnes velmi málo chovatelů! Jsou sice tzv.Rozmnožovatelé, ale to už je jiná zejména na peníze zaměřena kategoria lidí.U nich ale záchraně tohoto skvostného plemene nehrozí!!Napísaním tohoto článku chci pomoci zvýšit povědomí o této staré rasy pejska, se samými skvělými vlastnostmi, a kdysi tak často chovaného na dvorech rodinných domů.

 

Přidáno:  95 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?